avatar_103 samurajgrzes


2011-09-25 23:13:16
Turpistyczna jakość tej pracy poraża. W takiej stylistyce idealnie dopasowana kolorystyka. Świetnie wyważone tekstury/przeszkadzajki, które rewelacyjnie podkreślają klimat pracy. Emocje a raczej EMOCJE tutaj czuć na kilometr a przecież o to w fotografii chodzi najbardziej. Taka stylistyka na ogół nie ma zbyt dużej liczby odbiorców ale w swojej kategorii jest jedną z lepszych prac jakie miałem przyjemność oglądać w ostatnim czasie. Tego typu prace świetnie się sprzedają na okładki książek Mastertona, Kinga i innych twórców grozy, okładki płyt czy filmów. Dla mnie praca jest rewelacyjna w swojej kategorii od A do Z :) dodałem do ulubionych - głosuję na tak :)


2011-01-17 23:54:21
Przede wszystkim Autor postawił w tej pracy na kompozycję i zabawę liniami. Jak mawiają: "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" tak tutaj wszystkie linie prowadzą do drzewa. Drzewo mimo, iż jest normalne jak każde inne, intryguje. Autor, nawet dla przekory (jak myślę), spłycił przesłanie zdjęcia nadając mu prosty tytuł. Kolorystyka BW również sugeruje, że nie jest to taki wymuskany, kolorowy krajobraz do jakich jesteśmy przyzwyczajeni a chodzi tutaj o coś więcej. Widywałem, już podobne prace gdzie wszelkie możliwe linie prowadziły do drzewa umiejscowionego w centrum kadru. Tutaj dzięki załapaniu innych drzew w kadr Autor ukrył przesłanie w stylu "wszyscy jesteśmy równi ale niektórzy są równiejsi". Oczywiście to jest taka moja subiektywna myśl. Praca mi się podoba i głosuję za :)


2011-01-15 10:52:16
Bardzo poprawna kompozycja. Ostrość skupiona na schodach pokazuje nam gdzie mamy patrzeć najpierw. Schody pięknie wyrastają nam w lewym dolnym rogu fotografii, łapią ostrość i prowadzą w głąb kadru gdzie w mocnym punkcie we mgle znajduje się punkt kulminacyjny - tajemnicza postać. Tutaj warto zwrócić uwagę również na mgłę - której obecność mocno zaakcentowano szumami. Lekka sepia dodaje klimatu aczkolwiek mniemam, że w wersji BW ta praca również spisała by się doskonale.


2010-12-03 22:40:09
Na pierwszy rzut oka jasność drażni ale w gruncie rzeczy to właśnie ta jasność przenosi nas do tytułowych "myśli Marty". Myśli i marzenia Marty stanowią jakby inny świat. Niebanalnego sensu/klimatu nadaje tutaj postać w oddali... Po głębszym zapoznaniu się z tą pracą wpadam w zachwyt nad opowieścią płynącą z tego obrazu. Myślę, że argumenty typu: "za jasno, za ciemno" są spowodowane powierzchowną oceną pracy. Myślę, że te osoby zaczną dostrzegać w tej pracy coraz więcej za każdym razem jak tu wrócą :) Innymi słowy porównałbym tą fotografię do dobrej muzyki, która nie "wchodzi" od razu ale jak po pewnym czasie się wkręci tak nie daje spokoju ;) Jestem na tak


2010-11-23 22:52:57
Dzieciaki z kotkiem zapewne myślały, że tylko one załapią się w kadrze (dlatego takie ściśnięte). Podoba mi się trzeźwość umysłu Autora, który pokazał również ich kolegę i zaciekawionego kotem psa. Uważam to zdjęcie za doskonały portret dziecięcego podwórka. Dużo się tu dzieje co świetnie oddaje klimat tego miejsca. Należy też zwrócić uwagę na relacje między fotografem a ściśniętymi dziećmi, kotem a psem, chłopczykiem na rowerze, który prawdopodobnie chciał się również załapać na zdjęciu a nawet w oddali na ciotkę Kryśkę (o ile tak na potrzeby tej analizy mogę pozwolić sobie nazwać tą panią) wieszającą pranie. Ja głosuję na tak dla GN a może i nawet dalej...?


2010-11-22 20:34:12
Do plusów na pewno zaliczyć trzeba klimat fotografii, który został osiągnięty poprzez kolorystyke BW oraz szumy. Podoba mi się jak zagrała modelka - bardzo emocjonalnie i ciekawie. Całość wygląda bardzo filmowo - przypomniał mi się film "Przerwana lekcja muzyki" albo "Weronika postanawia umrzeć". Jako mankament uważam zbyt głębokie czernie na ustach i włosach. Mimo tego polecam to zdjęcie do galerii niskiej :)


2010-07-18 00:41:24
Zdjęcie jest kontrowersyjne ponieważ jest to przypadkowy kadr, ułożenie modelki, ubrania i włosów daje lekki dysonans kompozycyjny. Pozostawiłbym to zdjęcie w czerni i bieli. Nie można z kolei powiedzieć jednoznacznie, że zdjęcie jest słabe - posiada potencjał, pomysł - troszkę technicznie i jakościowo zabrakło ale ogólnie w skali szkolnej dałbym trójkę ;)


2010-07-18 00:28:28
Głębia ostrości na tym zdjęciu ma fundamentalne znaczenie. Zatrzymuje widza w centrum wydarzeń, w centrum myśli osoby na zdjęciu, w jej świecie, mam wrażenie że gdyby otworzyła oczy ujrzelibyśmy troszkę tego świata. Pod względem technicznym przemyślane w 100%, modelka i jej wrodzone walory potęgują wrażenie. Naturalna, tajemnicza, zatrzymująca fotografia.