ameyka - początkujący . . Zdjęcie 115844


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
ameyka - początkujący . . Zdjęcie 115844
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2014-03-10
Odsłon: 2807
Komentarzy: 10
Ocena: -
Liczba ferii:0
Analiz: 2
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: TAK
 
Technika wykonania zdjęcia -
Format zdjęcia -
avatar_10153
ameyka

początkujący


Kategoria zdjęcia:


 
avatar_18
2014-03-12 16:07:02
acrux aff

1 poleceń

Przede wszystkim kadr jest dosyć kiepski. Pełno nieciekawego nieba, poprzecinanego przewodami.
Ten kawałek powinien w ogóle zniknąć z kadru

Nie pasuje mi ubiór modelki w relacji z otoczeniem, tak jakby znalazła się tam przypadkowo. Lepszy byłby już sam portret, bo widzę, że twarz i makjaż ciekawy.

avatar_7616
2014-03-21 06:30:43
bakulok

1 poleceń
1 nie polecam

Arek są gusta i guściki, mnie akurat samo ułożenie nóg się podoba, zapewne są też inni którzy też tak to mogą widzieć i odbierać. Są zgrabne i ułożone ciekawie a dodatkowo akurat na nich ciekawe jest światło. Fota faktycznie ogólnie trochę słaba, i trzeba się zgodzić z przedmówcami. Dlatego kompozycyjnie na początku lepiej nie łamać reguł i lepiej trzymać się trójpodziału czy jak inni mówią złotego podziału, tu jest centralnie, warto zwrócić również uwagę aby oddać temat w prosty sposób, aby nie przeładowywać zdjęcia zbędnymi szczegółami, tu np linia elektryczna niczemu nie służy. Technicznie to głównie rozkład światła i cieni jest tu podstawą, to światło praktycznie maluje obraz, tu można uzyskać wiele na etapie postprodukcji, reszta to obróbka w programach, bo możliwości rejestracji obrazu aparatów w stosunku do możliwości oka są mierne. Chcemy oglądać obraz porównywalny z możliwościami jak widzimy oczami, ze względu na ograniczenia kadru istnieje możliwość przekazania wybiórczo tematu, nakierowywując oglądającego na to co chcemy pokazać czy zaakcentować. To tak ogólnie bo warto również poczytać na te tematy w różnego rodzaju książkach czy też internecie gdzie jeszcze dodatkowo istnieje możliwość filmowego sposobu obróbki się nauczyć.
avatar_7616
2014-03-13 13:16:26
bakulok
Zgloś do moderacji
Taką operatorkę to zatrudnią bez problemu

avatar_423
2014-03-16 12:20:37
dzikie_wino aff
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
A mnie się wydaje, że kadr jak na modę nawet by uszedł. I wszystko można by wytłumaczyć kategoria i prawami (lub brakiem tychże) jakimi się rządzi/nierządzi. Natomiast brak jakiegokolwiek światła i fatalne ułożenie nóg skreśla fotę. Poza tym w modzie najważniejsze jest 'sprzedanie' produktu. W wypadku powyższej pracy kolorystyka koparki uniemożliwia szybkie wyłapanie tego - co jest na sprzedaż. No chyba, że koparka. :D
avatar_10153
2014-03-16 17:00:42
ameyka
Zgloś do moderacji
Hmm dzięki za wysiłek niemniej jednak uważam, że twój komentarz jest bardziej złośliwy niż opiniotwórczy. Mam nadzieję, że jak miałeś/aś pierwszy aparat pracowałęś/aś z nim pierwsze 6 mc to robiłeś/aś wszystko perfekcyjnie. Wystarczyło napisać popracuje nad ułożeniem "nóg", światłem i wyeksponowaniu głównego tematu.

avatar_423
2014-03-17 11:33:19
dzikie_wino aff
Zgloś do moderacji
Tak - jestem powszechnie znany ze swojej złośliwości. Pozdrawiam i już więcej nie będę zaglądał.
avatar_10153
2014-03-17 12:20:08
ameyka
Zgloś do moderacji
Nie jestem tu w celu szukania pozytywnych opinii ponieważ takie można dostać na 10 innych portalach. Twoje uwagi nie zrozum mnie źle ale były jak dla mnie bardzo cenne jednak sposób ich przekazania już nie koniecznie. Tak więc wybór tego portalu był świadomy ponieważ wiedziałem, że dostane same negatywne opnie na temat swoich prac a o to mi chodziło. To jak gra na instrumencie jak grasz dla kogoś kto się nie zna uzna, że robisz to dobrze jednak wśród muzyków wypadasz blado. Póki co mam świadomość, że jestem w tej drugiej grupie jednak jak wspominałem wyżej nie lubię polskiej złośliwości, która rzadko bywa konstruktywna.

avatar_423
2014-03-17 14:41:53
dzikie_wino aff
Zgloś do moderacji
Moje złośliwostki rzadko kiedy nie bywają konstruktywne. Ale o ile komentarz o konwersji co to leży i kwiczy mógłby przy pomyślnych wiatrach być zakwalifikowany do złośliwych, to w komentarzu powyżej trudno mi się czegoś złośliwego doszukać. Nogi są złapane fatalnie i światła brak. To obiektywne stwierdzenie. Gdybym był złośliwy... Oooo! To by było coś wartego poczytania. :D :D :D

Nikt mi tu nie płaci za łagodzenie wstrząsu anafilaktycznego jakim bywa zetknięcie z 'w miarę rzetelną' oceną/analizą więc bywam oszczędny w zbędnych słowach, które służą tylko temu, żebyś komfortowiej odbierał uwagi. Nie mam na to czasu - masz główno-prowadzącego do rozpieszczania. ;P

Pozdrawiam serdecznie :)
avatar_10153
2014-03-17 16:01:05
ameyka
Zgloś do moderacji
Wypowiedź powyżej była konstruktywna i niezłośliwa. Fotografią zajmuję się dodatkowo dlatego też mam do tego duży dystans tym bardziej nie uważam się za eksperta. Nie mniej jednak raz jeszcze dzięki, że miałeś chwile żeby cokolwiek napisać. Doceniam to.

avatar_10153
2014-03-21 08:47:32
ameyka
Zgloś do moderacji
Bakulok dziękuję za analizę właśnie dla takich komentarzy założyłem tutaj portal. W związku z faktem, iż zdjęcia wykonuję od 6-8 mc i jestem na początku drogi zdobywania wiedzy merytorycznej a następnie przekładnia teorii na praktykę twoje uwagi są cenne.

avatar_7616
2014-03-21 11:42:55
bakulok
Zgloś do moderacji
Arku, ja też się uczę i podobny cel mam będąc tutaj. Teoretycznie trochę wiem ale gorzej z praktyką, niemniej taki mam pogląd jaki wyraziłem w analizie, inni zapewne mogę mieć inne zdanie. Trzeba pamiętać że odbiór subiektywny to taki jak każdy z nas z osobna coś odbiera, natomiast obiektywizm jako sam w sobie to nie istnieje, jest tylko składnią większościową odbiorów subiektywnych.
Jest tutaj szereg bardzo udanych fot na których można bazować, jest szereg ludzi dobrze znających się na fotografii, taki stan jest dla nas korzystnym. Czytałem komentarze pod tym zdjęciem jakie dał "dzikie_wino", czytam też wystawiane przez niego oceny w stosunku do innych zdjęć i mam odczucie że jego wypowiedzi są w większości bardzo trafne, nie jest osobą również konfliktową. Podciągnąłem się zapewne u niego, ale taka jest prawda, bo są tacy co bez powodu potrafią obrażać czego również doświadczyłem. Pozdrawiam i spoko, rób swoje.

avatar_423
2014-03-22 00:57:44
dzikie_wino aff
Zgloś do moderacji
Nie jestem. :D

Ale nie można powiedzieć, że w zdjęciu modowym robienie serdelków z nóg modelki jest ok. Bez przesady. ;P