bakulok - . . Zdjęcie 267368


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
bakulok - . . Zdjęcie 267368
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2020-05-23
Odsłon: 547
Komentarzy: 4
Ocena: -
Liczba ferii:0
Analiz: 1
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: NIE
 
Technika wykonania zdjęcia cyfrowe
Format zdjęcia 35 lub mniejszy
avatar_7616
bakulok


Kategoria zdjęcia: FAB:Dziecko


 
avatar_11520
2020-05-23 07:50:29
jagger

6 poleceń
1 nie polecam

Tekstura niczym tektura, zbyt agresywna, nie pasuje do modelki. Światło mocno tutaj zbłądziło. Niby z boku pada na dziewczynkę, a na tło centralna lampa. To się nie trzyma kupy. Tło musi być delikatniejsze drugorzędne ono przecież ma być tylko tłem. pozdrawiam.


avatar_7616
2020-05-23 09:00:14
bakulok
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Nie ma tu żadnej lampy centralnej, tło właściwe podświetlone z boku małą czaszą modelującą aby rozjaśnić je za modelką w jakiś sposób wyodrębniając z tego tła, natomiast z lewej jest duży sofbox ustawiony krawędziowo, z prawej od dołu mniejszy, potwierdzeniem widocznym jest odbicie tego w źrenicach, kapelusik podświetlony z górnego boku strumienicą. Nie ukrywam że nad ustawieniem oświetlenia pracuję robiąc różne świadomie eksperymenty które nie zawsze wychodzą tak jak bym chciał, zapewne z czasem jeszcze lepiej to dopracuję. Jeżeli chodzi o same tło to pomimo że jest bardziej widoczne to taki efekt był świadomie zamierzonym co może się podobać jednym a innym nie i wcale mnie to nie dziwi, mam swój styl i na dzień dzisiejszy mnie on odpowiada, gdybym miał taką dużą tekturę jako tło to byłbym zadowolony, jestem przekonanym że nie tylko ja bym chciał mieć takie tekturowe tło. Oczywiście zależy mnie aby zdjęcia podobały sie innym i to jak największej grupie oglądających, ale ma też znaczenie że muszą się też podobać mnie, bo jako amator czerpię z fotografii wiele pozytywnej satysfakcji. Dziękuję za analizę choć nie w pełni się z nią zgadzam, biorę jednak poglądy innych pod uwagę w przyszłych pracach o ile do mnie docierają i są dla mnie przekonywujące. Trochę się postawiłem uzasadniając dlaczego, więc nie spodziwam się niczego dobrego.

avatar_6282
2020-05-23 13:04:27
brownsville
Zgloś do moderacji
Polecam analize, bo krotko i zwiezle opisuje widoczne mankamenty, ktorych Autor dosc zawile staral sie bronic :)

Najwazniejsze to eksperymentowac, wyciagac wnioski i czerpac radosc :)

Pozdrawiam.

avatar_55653
2020-05-23 19:34:57
gryzzli
Zgloś do moderacji
@bakulok, Nie wiem autorze dla czego z uporem maniaka dręczysz się taką ilością świateł i jeszcze teksturami. Duża ilość źródeł światła w fotografii wymaga wręcz mistrzostwa w żonglowaniu nimi. Popatrz ile jest świetnych portretów z wykorzystaniem jednego źródła światła i blendy lub wykorzystanie jasnej powierzchni. Nie kombinuj też nadto w ps-ie z teksturami. Lepiej odsunąć modela od tła i nie doświetlać tego tła bo wyłazi na plan pierwszy. Dozuj światło delikatnie, miękko i pamiętaj że im więcej źródeł tym większa precyzja w ich ustawianiu jest potrzebna.
avatar_7616
2020-05-24 06:07:31
bakulok
Zgloś do moderacji
w końcu to muszę opanować i opanuję, dzieki za komentarz