. . Zdjęcie 277862
Zdjęcie pomniejszone - prosimy oglądać na pełnym ekranie


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
. . Zdjęcie 277862
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2020-11-05
Odsłon: 237
Komentarzy: 0
Ocena: -
Liczba ferii:0
Analiz: 1
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: NIE
 
Technika wykonania zdjęcia cyfrowe
Format zdjęcia 35 lub mniejszy


Kategoria zdjęcia: FAB:Krajobraz


 
avatar_36
2020-11-05 17:23:01
roman_hudzik

9 poleceń

witam. Trochę widać, że autor jest niezdecydowany, czy dać więcej doły czy góry. Linia horyzontu wyszła tak prawie po środku. Nie jest to jakiś wielki błąd , ale wprowadziło to nieco zaburzenia w kompozycji, która w tym zdjęciu kuleje. Widz, patrząc na kadr nie ma do niego wprowadzenia, a tu by się prosiło umieścić te kamienie, tak by wprowadzały w kadr i byłoby już znacznie lepiej. Pewnie powiesz, że ok o tym myślałeś, ale gdyby poprowadzić tak kadr jak sugeruje, to weszła by w kadr tarcza słońca, a to by było mega trudne do opanowania. Dlatego trzeba wcześniej analizować układ słońca do całości i wybrać się w wyznaczone miejsce w innym czasie.
Same barwy na zdjęciu mi się bardzo podobają, to na plus.
Na minus oprócz kompozycji, brak ostrości na tym nazwijmy to falochronie z kamieni. Ostrość jest gdzieś na nieskończoności.
Falochron jest tu ważną częścią kadru i powinien być ostry i dobrze pokazany.
Kolejny minus aspekty techniczne.
Na wodzie powstała kasza widoczna w dolnej części kadru. Podobne zjawisko jest na niebie a szczególnie po prawej stronie w rogu.
Nie wiem czy autor "wyciągał " tak cienie, że powstała kasza, czy zastosował iny manewr techniczny, który nie posłużył tej fotografii.
Warunki były, by zrobić dobre zdjęcie, ale umiejętności trochę przerosły autora. Trochę zabrakło, by było to bardzo dobre zdjęcie. Pozdrawiam.