avatar_10499 zbigniewmalecpl


2016-06-20 15:23:38
Przyjemny, górski widoczek ale jakby sklejony z dwóch kadrów. Na pierwszym planie zielone wzgórze, na którym miękko ale na pewnych obszarach zdecydowanie, kładzie się światło dając odpowiednie kontrasty. Na wzgórzu mamy żywe odcienie zieleni od głębokiej do jasnożółtej. A dalsze plany to jakby drugi kadr - bliższe zielonego pagórka wzniesienie zupełnie zamglone i bez szczegółów oraz dalej położone szczyty gór w obszarze światła nieco lepiej widoczne. Interesujący układ chmur na niebie potraktowany jest tak, jak szczyty gór. Podsumowując - fotografii brakuje wyraźnego wyodrębnienia i dopracowania poszczególnych planów (walory, kontrasty, kolory...) Kompozycyjnie - ponad łagodnym układem linii wzgórz mamy szczyt, który w zamyśle miał być zwieńczeniem obrazu - nie znajduje się on jednak w mocnym punkcie... Dodatkowo występują brudy matrycowe przy lewej górnej krawędzi fotografii. Podsumowując - obraz powinien zostać dopracowany przed ponową próbą publikacji.


2016-06-18 14:57:18
Temat ptaków na gałęziach na lekko dramatycznym niebie może wywoływać interesujące skojarzenia i nastroje. Dostrzegalna jest gra kształtu chmur i gałęzi. Rozmieszczenie obiektów w kadrze to pewna nierównowaga wywołująca niepokój. Jakość obrazu nie jest najlepsza - zaszumione niebo, przeostrzone obiekty, czerń maskuje szczegóły (może taka ilość czerni miała wzmocnić przekaz - decyzja autor?) Podsumowując - interesujący temat ale jakościowo słabo zrealizowany. Pozdrawiam autora i namawiam do dalszych wysiłków.


2016-01-15 12:40:12
"Nierównowaga" - jeśli tytuł sugeruje zawartość kompozycyjną kadru - to czy chodzi o brak równowagi brył, czy przewagę pow. nieba nad pow. wody? Należy domyślać się, że skoro szanowny Autor podjął się sfotografowania tego tematu to chciał nam przekazać nastrój spokoju o poranku. Piękno tej pory dnia mają tworzyć odbicia w wodzie, resztki mgły ,zasnute niebo, spokój(to się udało) i równowaga w kadrze (to się nie udało) Poprawę tego co się nie udało można by osiągnąć tak jak sugerują komentarze przycięciem prawej strony. Może atrakcyjność obrazu podniosło by w ogóle inne kadrowanie - np. stosunek pow. nieba i wody mógłby wynieść 1/1 ale wtedy należałoby zmienić tytuł na np. "Symetria". Utrwalone na fotografii miejsce ma pewien potencjał - myślę, że Autor jeszcze go wykorzysta w przyszłości. Pozdrawiam


2016-01-13 20:57:33
Włóczykij w mocnym punkcie na lodowcu. Dobra, mocna kompozycja. Minimalistycznie. Cienie spajają całość - warto premiować taki przekaz. Pozdrawiam autora.


2016-01-07 20:01:54
Dynamiczne przedstawienie ptaka w akcji to sam w sobie atrakcyjny motyw. Połów pokazany obróbkowo dosyć wstrzemięźliwie - może należało nieco wydobyć ptaka, bo trochę ginie w zalewie zieleni. Ale decyzję podjął sam autor. Ogólnie jest dobrze, bo ptak jest ostry, a tło akcji nieco rozmyte - więc decyzję autora w tym wypadku należy szanować. Ogólnie dobrze uchwycony i dobrze zrobiony technicznie kawałek natury. Pozdrawiam


2016-01-07 19:55:28
Fajne przedstawienie dziewczynki upozowane(może się mylę) na analog i generalnie retro. Przedstawienie dziecka w takiej formie staje się ponadczasowe. Drzewa z prawej trony głowy nieco zbyt agresywne i parkan z lewej wchodzi w kark - nie byłoby tego gdyby autor użył odpowiedniej ogniskowej i przysłony. Ogólnie fotografia się broni dzięki urokowi modelki. Pozdrawiam


2015-12-09 22:40:59
Witam autora! Ulica, późny wieczór, niknące rozmazane sylwetki - jest nastrój, oddaje tytuł. Kompozycyjnie idealnie, piękna perspektywa ulicy, rozłożenie latarni ulicznych. Technicznie nienagannie - pełna, ostra głębia. Dobra obróbka, kamieniczki w pionie, dużo szczegółów (wszystkie, możliwe chyba) Szkoda, że nikt nie przystanął bliżej kadru, ale cóż...:) Gratuluję i pozdrawiam.


2015-12-09 22:32:36
Witam autora. Mgła rozprasza światła reflektorów i latarni, jest perspektywa i pełna głębia, jest spokój i nastrój. Kadr zrównoważony, sylwetka ujawnia proporcje. Relacja z pewnego punktu miasta. Jest pełen zakres szarości, są w nich szczegóły.Dobra, zrównoważona kompozycyjnie czarno-biała fotografia. Gratuluję i pozdrawiam.


2015-12-09 22:24:47
Witam autora. Piękny kadr. Subtelna kolorystyka pozwala skupić wzrok na głównym bohaterze. Obiekty, nad którymi się pochyla zaciekawiają. Fotografia opowiada. Źdźbło po lewej trochę zakłóca, ale po prostu tam było, więc trudno:) Jest o.k. Gratuluję i pozdrawiam.


2015-12-09 22:18:41
Witam autora. Wiadomo o co chodzi w tym kadrze. Ludzie na obcym lądzie spokojnie przygotowują swoje narzędzia pracy. Czuje się ten spokój i skupienie, a jednocześnie porę dnia, temperaturę i rajskie, egzotyczne otoczenie. W kadrze panuje równowaga, w zasadzie kompozycyjnie nie ma się do czego przyczepić, gdyby czerwone wiadro stało w innym miejscu byłoby idealnie:) Ale i tak jest b.dobrze. Obróbka wykonana poprawnie. Generalnie dobra fotografia. Gratuluję.


2015-12-09 21:05:51
Witam autora! Technicznie dobra fotografia. Czuje się ten gniew, który może jeszcze nie jest taki wielki, ale narasta. 2/3 gniewnej wody i 1/3 dosyć spokojnego nieba(dla kontrastu zdaje się (?) Brakuje trochę koloru i światła. Ale wiem z doświadczenia, że nie jest łatwo trafić na wymarzone warunki pogodowe. Poprawna fotografia, ale tylko poprawnie zrobiona, nie ma w niej nic nadzwyczajnego i raczej się nie przebije. Myślę, że można by poprawić obróbkę, skontrastować tu i ówdzie, wydobyć jednak jakieś walory. Jeśli jednak autor jest wierny realiom jakie wtedy panowały i nie chce nic zmieniać to musi być przygotowany na niebyt.


2015-12-09 20:34:14
Witam autora! Warsztatu pozazdrościć. Jest ostro tam gdzie trzeba i na odpowiednio dużym obszarze. Jest piękny bokeh, czyli sprzęt dobrany ok. Przyjemna kolorystyka, czyli nastawy i obróbka zrobiona jak trzeba. Kompozycyjnie razi trochę lewy dół i za dużo nieba. Gałęzie jakby dominują nad motylem - może gdyby ostry był tylko motyl byłoby lepiej(?) Ten motyl jakoś się nazywa? Ma piękne kolory na skrzydłach. Dlaczego ten kadr jest ważny? Co w związku z tym jest z tytułem(?) Pozdrawiam serdecznie.