avatar_5342 jan_kawa


2013-12-21 13:18:53
Wiem i widzę co ukazałeś autorze. Nie kwestionuję tego, że wykonanie jest inne co do pokazania modelki, obróbki, środku wyrazu. Na gorzko powiem, że zbyt wyniosłą ideologię dobierasz do tego zdjęcia. Oczywiście podwójna ekspozycja nie jest niczym nowym, jest to znana technika którą wszyscy znają. Lecz liczmy się jednak z tym, że wszystkie linki które teraz podajesz wynalazłeś przed chwilą na potrzebę obrony swej racji a styl podwójnej ekspozycji prezentowanej na Twoim zdjęciu rażąco przypomina ten z oryginału którym się inspirowałeś. Jako, że jest to efekt osiągnięty w postprodukcji a nie przy wykonywaniu zdjęcia, słusznym jest stwierdzenie, że coś ewidentnie wpłynęło na Ciebie podczas obróbki (moje zdjęcie oceniałeś 3 tygodnie wcześniej), nie wierzę w przypadek. Liczę na usunięcie tego zdjęcia z portfolio i przeprosiny, w przeciwnym razie podejmę inne kroki. Dyskusję kończę w tym miejscu, gdyż nie ma ona sensu - wiem że tu się wszyscy znają więc nie rozpoczynam walki z TWA. Pozdrawiam @aufik: trudno dopatrzeć się cech plagiatu? Przeczytaj pierwsze zdanie http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat Plagiat (łac. plagium - kradzież) - skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem. Wg mnie definicja idealnie pasuje do tego co widać.


2013-12-21 10:49:14
Proszę mi powiedzieć, czy brak reakcji portalu, autora oraz użytkowników jest tu czymś na porządku dziennym? Nikt nie ma nic przeciwko plagiatom? Słyszał ktoś o czymś takim jak naruszenie praw autorskich? W dodatku praca kierowana jest do GW - brak mi słów. Sprawa prawdopodobnie trafi do sądu, czekam tylko na kontakt autora w tej kwestii.


2013-12-19 16:38:43
Analizować strony technicznej/artystycznej nie zamierzam. W moim odczuciu ewidentny plagiat pomysłu. Oryginał tu: http://www.fotoferia.pl/photo/105768&status=pub Tłumaczenia że tu jest inne wykonanie a moje zdjęcie to była tylko inspiracja raczej nie kupię. Proszę o usunięcie tego zdjęcia