KeyToo - Good Evening Mr. Monet. . Zdjęcie 264045


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
KeyToo - Good Evening Mr. Monet. . Zdjęcie 264045
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2020-04-08
Odsłon: 11790
Komentarzy: 45
Ocena: -
Liczba ferii:0
Analiz: 1
Ulubionych: 1
Kontra: 7
Publikacja w FB: TAK
 
Technika wykonania zdjęcia cyfrowe
Format zdjęcia 35 lub mniejszy
avatar_55662
KeyToo

"Good Evening Mr. Monet"


Kategoria zdjęcia: FAB:Inne/Otwarta


 
avatar_19304
2020-04-09 21:28:47
wildwhisper

9 poleceń

Znowu czuję się, być może niepotrzebnie, pociągnięty za język...
I żeby odnieść się do wszystkich uwag autora dotyczących zaistniałej sytuacji, komentarzy widzów, oceniających, rzeczywiście musi być analiza albo przynajmniej długi komentarz aby dość dobrze określić własne stanowisko, jakie zajmuję w tym "pierdolniku fotograficznym" ( określenie w znaczeniu wcale pejoratywnym - później wyjaśnię).

Wynik zaiste wyrównany ... obawiam się, że mimo wszystko faza tej rozgrywki jest na tyle zaawansowana, że mogę nie zdążyć z tym wywodem przed werdyktem... To jednak przecież nie tylko chodzi o to, czy fota dostanie worek złota w Galerii niskiej czy trafi do Ciemnie - tę fotografię przemyślałeś, poczyniłeś. To nie chodzi przecież tylko o to, żeby moje przemyślenia stały się analizą... poczyniłem je przede wszystkim dla samego siebie. To czy trafi to do kogoś dalej to już inna bajka, inne życie... fajnie, jak zacznie życiem własnym żyć, a jeszcze fajniej jak zmobilizuje kogoś do własnych przemyśleń. Tak to chyba działa.

Każdy z nas Fotoferian lubi, kiedy nasze prace przynoszą owoce zainteresowania i wysokich ocen, kiedy ich potencjał jest dodatkowo promowany... To jest przecież nagroda, za postępy, za wytrwałość, za te wczesne wstawanie, za marznięcie i moknięcie, za pogoń za światłem i inspiracją, nagroda za kreatywność i pracowitość, za pomysł, warsztat, opanowanie technik, czasem szczęście i możliwość uwiecznienia zjawisk niezwykłych, rzadkich... Dzięki temu wszystkiemu, dzięki temu, żę nas tylu tutaj mimo wszystko jest- jesteśmy bogatsi. Wskaż mi proszę autorze drugie takie miejsce w sieci, gdzie tyle ktoś napisał pod Twoją pracą, o pracy o podejściu do fotografowania ...

Zanim przejdę do krótkiej analizy samej pracy, w porównaniu do tego wstępu, muszę jeszcze odnieść się do tego co napisałeś o Ciemni, Czarnej Gwieździe, Kontrze, Bezmyślnemu klikaniu na NIE...

Jestem tutaj z przerwami, ale od czerwca 2011 roku, Przy obecnym dorobku jak teraz,musiałem zaczynać budowaćportfolio zupełnie od nowa. Nie byłopomnie śladu, nie został komentarz,na komentarzu, analiza na analizie, prace z GW, GN, Kontry i kochane Ciemniaki - które też były z mojego punktu widzenia wyjątkowe, często ze względu na treść w komentarzach, albo sentymentalnym moim podejściu dotyczącego powstania tych prac.
Odbudowałem to wszystko, często z innym rezultatem niż oczekiwany, innym niż ten którego należałoby się spodziewać... bo dlaczego np Praca, która była w GW, dzisiaj już tam nie jest? A no dlatego chociażby że wza wszystkimi ocenami, za wszystkimi decyzjami...stoimy my, ludzie... wszystko się zmienia, czasem jak sam wspomniałeś nawet w ciągu jednego dnia...a co dopiero w skali tylu lat :) - nauczyło to mnie pokory. Kto pamięta mnie z tamtego czasu, ten wie o czym własnie piszę ;)))

Aha... co do oceniania prac w dzień i w nocy... ja zdecydowanie wszystko to co związane z pracą przy komputerze, wlącznie z edycją swoich i ocenianiem prac innych wolę robić wieczorem, w nocy... ale w dzień zaciemniam pomieszczenie z komputerem i warunki mam też wystarczająco dobre. Nie każda jednak praca wymaga też takich warunków... te, które mogą poczekać do wieczora, zostawiam do wieczora...

I dotarłem do tego momentu...

Tytułowy Monet to był prekursor techniki, dziedziny... miałjak sam doskonale wiesz, "swoich popleczników" jak i wielkich oponentów u akademistów i tak było zawsze...My jesteśmy jednak w takim miejscu w czasie i historii, że mamy dostęp w ułamku sekundy do wszelkich zasobów,które własnie się dzieją w tej chwili gdzieśna świecie- kiedyś te procesy były dłuższe, zanim konkretna dziedzina znalazła swoich sympatyków, zanim konkretna technika stała się zaawansowana i wykorzystywana przez kolejnych i kolejnych artystów...
Ja osobiście Wolę starszych mistrzów, albo tych młodszych... w każdym bądź razie, bez względu na nurt i technikę, najważniejsza jest moim zdaniem forma, temat, kompozycja... umiejętne władanie światłem, kolorem ale i szarościami... Tylko nawet to wszystko czasem bez uczucia u widza bywa niczym. Jedni twórcy jak stary Beksiński np, robili tylko dla siebie- krytyka mając serdecznie gdzieś.
Nikt z Nas nie jest obojętny na to, co po publikacji dzieje się z naszymi pracami i słusznie. Niesprawiedliwym jednak w mojej ocenie jest stawianie na szali powszechnej niemalże 100 procentowej aprobaty, z własną realizacją i spełnieniem się w dziedzinie fotografii, sztuki, hobby... nazwij to jak chcesz.

Podobno Van Gogh za życia sprzedał tylko jedną pracę, sam uchodził za szaleńca...

Obrazy impresjonistyczne, są z natury romantyczne... Gdybym miał je porównać do konkretnego rodzaju muzyki, to miałbym problem. Sporo rozsypanych dźwięków, migotań nutek, jak trafi się dłuższy wywód fletni, lutni, świergotań natury to już zbyt wiele... ale dobrze ogarnięty ten chaos posiada formę, kompozycję i tutaj mi tego jak wspomniała Dżastin, może zabrakło, albo przynajmniej pozostało mało wyraziste.
Jest strumień wijący się w głąb obrazu, dokądś zapewne prowadzi... po drodze,ba nawet na końcu...nie spotykam nic co by mnie zatrzymało na dłużej...
Monet może zaprosiłby na płótno spacerującą parę, podkarmił by bliżej nieokreślone gatunki ptactwa wodnego, nasycił pastelem ściśle nieokreślone gatunki roślinne...

Praca autorze jak widzisz, kontrowersyjna... mocno podzieliła w ocenie odbiorców, ale to też dobrze.
Powtórzę kolejny raz- najgorsza dla twórcy jest obojętonść. U Ciebie zareagowało ponad 30 osób, to dobry wynik.

Wybacz błędy i literówki-piszę w czasie rzeczywistym, i młoda wciąż na karku
Pozdrawiam Serdecznie

Rób swojeavatar_55662
2020-04-08 20:44:21
KeyToo
Zgloś do moderacji
Proszę o konstruktywną krytykę. Pozdrawiam.

avatar_55662
2020-04-09 13:30:53
KeyToo
Zgloś do moderacji
Widzę, żel licznik idzie dalej na lewo, pomimo, że prosiłem o konstruktywną krytykę. No cóż...
Powiem tylko, że ja nie zrezygnuję z mototypii impresjonistycznej, tylko dlatego, że ktoś mi tu będzie klikał na lewo bezmyślnie. Dalej będę promował tę technikę w tym miejscu, bo po prostu sprawia mi ona dużo radości, a i jest powiem, może nieskromnie, ceniona. To, że tu jest niedoceniana mało mnie to obchodzi :) Szkoda, że przez Wasze zachowanie ludzie tacy jak andrzej08 przestają publikować tu. A Kolegi od sarenek również mi brak.
Życzę dobrego dnia i zdrowia Wszystkim :)

avatar_19695
2020-04-09 14:04:26
dzastin
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Mój głos na nie.

Technika sama w sobie techniką, ale zabrakło mi tu czegoś zaczepiającego wzrok i uwagę.
Myślę, że nie ma co porównywać prac innych autorów do własnych. Tu nie o mototypię chodzi, ale co jest przedstawione tą techniką. Wiele prac Andrzeja jest docenionych i na tym portalu, więc nie ma co uogólniać, że TU się takich prac nie lubi :)
avatar_55662
2020-04-09 14:16:11
KeyToo
Zgloś do moderacji
O widzisz, coś konkretnego przynajmniej. A ja myślałem, że ten strumyk wijący się i prowadzący wzrok w głąb kadru jednak poprowadzi Odbiorcę w głąb tej krainy. Po prostu tego nie czujesz co jest na tym zdjęciu, szanuję. Być może zwracasz uwagę na rzeczy, które są w tym obrazie mniej istotne, np. wchodząca w kadr gałązka. Pozostanę jednak przy swoim. Krajobraz został zarysowany w tej pracy dosadnie, a o to w maziaju chodzi. Zrobić klimat i żeby maźnięcie nie było bezsensowne.

Oczywiście, że można porównywać technikę wykonywaną przez inne osoby, mając na celu promowanie jej. Zwłaszcza, że ze swoimi obrazami andrzej08 nie został tu dobrze potraktowany. Te pracy nie zasługiwały na piwnice, tylko po to, żeby je potem wyciągać do Kontry. Jeżeli się ogląda obraz, to warto dłużej przy nim spędzić czasu, czasami odbiór się zmienia. Ja tak mam np.

Tak czy siak, dziękuje za wypowiedź. To się ceni.

Pozdrawiam, miłego dnia i zdrówka życzę :)

avatar_55662
2020-04-09 14:18:52
KeyToo
Zgloś do moderacji
@dżastin
spróbuj może wieczorem, nie przy świetle dziennym, może jakaś nastrojowa muzyczka :)

avatar_6282
2020-04-09 14:19:28
brownsville
Zgloś do moderacji
1. Zakladanie, ze ktos kto klika "na lewo" robi to bezmyslnie jest duzym naduzyciem. Rozumiem frustracje, ale sam Autorze czesto klikasz na NIE i chyba nie robisz tego bezmyslnie? W dodatku tym stwierdzeniem Autorze zakladasz, ze klikajacy na NIE chca zebys zrezygnowal z tej techniki, co jest kolejnym nielogicznym konstruktem.
2. Promowac mozesz siebie i swoje prace i nikt Ci tego nie zabrania, ale stwierdzenie ze Twoje prace sa tutaj niedoceniane, a gdzie indziej cenione jest troche smieszne :) Troche przypomina to dowcip o temacie wypracowania: "Kto byl najwiekszym przywodca i dlaczego Lenin". Publikujac liczysz sie z tym, ze nie kazdy tutaj bedzie tak samo ocenial jak ktos w innym miejscu.
3. Za czyjegos adwokata lepiej nie robic :) Chyba, ze jestes na stanowisku oficjalnego rzecznika ;)

Wincy luzu :)
avatar_55662
2020-04-09 14:31:07
KeyToo
Zgloś do moderacji
Oczywiście, że klikam na :nie" i to dosyć często, chociaż jak spojrzeć na mój licznik klikactwa, to chyba jestem mocno liberalny w swoich dotknięciach :)

Mówiąc o rezygnacji z techniki, chodziło mi o to, że mam przeświadczenie, że nie warto tego tutaj robić, bo to nie pierwsza praca, która jest tak odbierana. Jedna walnęła w Ciemnię na samym początku jak tu przyszedłem, a nie byla zła. Żeby nie było, sam siebie nie liżę i nie chcę tego robić. Ot, próbuje zrozumieć pewne procesy myślowe Odbiorcy.

Tak, sam kogoś tutaj napomnialem jakiś czas temu, że porównywanie odbioru prac tutaj do odbioru gdzie indziej jest kiepskim argumentem. Dokładnie tak jest, podtrzymuje. Wynikło z emocji, nie jestem ideałem :)

Rzecznikiem nie jestem, ale z chęcią mógłbym zostać, spoglądają na portfolio Autora o którym byla mowa.

Dzięki za wypowiedź, cenne to bardziej niż klikanina, jaką często tu obserwuje.

Pozdrawiam i miłego dnia :)

avatar_55662
2020-04-09 14:41:55
KeyToo
Zgloś do moderacji
Nie wiem czy też tak macie, choć to też może byc argument nie do końca dobry' jednak mi jakiekolwiek prace lepiej ocenia się wieczorem czy w nocy, z racji nastroju, oświetlenia i w ogóle umysł jest bardziej otwarty wlaśnie w tych porach. Większość poetów, pisarzy, malarzy właśnie w nocnym zaciszu tworzyła swoje prace. Nie chcę przez to powiedzieć, że praca powyżej jest wybitna w nocy, bo nie jest, jednak wydaje mi się, że Ciemnia to nie jest dla niej miejsce. Jest przecież rozrzut ocen, to nie musi być złoto :)

Zdjęcie było zrobione przed wczoraj w złotej godzinie, zatem kolorystyka jest dosyć soczysta, lekko podbity kontrast i powstala jak na moje oko bardzo przyjemna mieszanina rożnych kolorów wzmociona poprawnym kadrem. Zawsze jestem zaskoczony efektami i zaczęło mnie to wciągać :)

Robione w lesie blisko mojego miasta, po drodze leśnik ostrzegający przed policją w lesie, powroty do domu ścieżkami w celu ominięcia jegomościów. Wiem, że mam prawo, ale nie chce mi się z nimi rozmawiać i tracić czas. Być może to też potęguje moje emocje przy tej pracy.

avatar_55662
2020-04-09 15:41:17
KeyToo
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Co myśicie o połączeniu tej techniki i portretu/aktu w plenerze?

Może być całkiem ciekawie :)

avatar_7616
2020-04-09 16:04:39
bakulok
Zgloś do moderacji
Sama technika jest ciekawa, mnie akurat takie maziaje pociągają, ale aby sie nie powtarzać to mam podobne zdanie jak @dzastin. Zgadzam się po części z autorem że jak na każdym forum, są kategorie bardziej lub mniej lubiane, taki fakt wiąże się również z ocenianiem prawie jak z automatu, w większości autorzy tych zdjęć są najczęściej znani. Do ocen jak i komentarzy należy podchodzić w/g własnego uznania, są często wartościowe dla autorów jak i bez żadnego sensu i znaczenia, tak jest gdy każdy może pisać co chce i jak chce, aby tylko nie obrażał. Reasumując, rób dalej to co lubisz i co Cię pociąga, przecież robisz to również dla swojej przyjemności. Pozdrawiam
avatar_55662
2020-04-09 19:33:04
KeyToo
Zgloś do moderacji
Tak, fotografia sprawia mi wielką przyjemność, gdyby było odwrotnie to nie byłoby tu mnie :)

avatar_55662
2020-04-09 19:38:17
KeyToo
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Idzie łeb w łeb widzę :) Dobry mecz :)

Jeżeli kogoś uraziłem to sorry, ale nie było takiej intencji, czasami żyłka puści.

Może jakaś analiza by się przydała, żeby rozjaśnić sytuację tego zdjęcia. Dla mnie ona jest jasna. Ja osobiście nie jestem przekonany co do autoanaliz, zatem może ktoś się pokusi.

Przypominam tylko, że Ciemnia oznacza to samo co czarna gwiazda, a czarna gwiazda oznacza, że praca jest przypadkiem i powinna się w tej Ciemni znaleźć. To właśnie mnie boli, bo nie ma tu żadnego przypadku i odbieram to jako policzek.

Pozdrawiam Wszystkich i miłego wieczorku :)

avatar_6282
2020-04-09 19:52:35
brownsville
Zgloś do moderacji
"Przypominam tylko, że Ciemnia oznacza to samo co czarna gwiazda"

Widze, ze Twoja frustracja idzie w gore...
Ewidentnie wstawiles prace, ktora Twoim zdaniem (co podkreslasz ktorys raz) powinna byc a priori doceniona nie nizej niz GN.
Zacytowane zdanie Twojego autorstwa jest chyba najlepszym przykladem, ze brak dystansu czasami powoduje dosc dziwne przemyslenia. Dla mnie to jest totalna bzdura i troche dziwi, ze akurat Tobie (komentujesz duzo i wszystkie niemal FF galerie) nasuwaja sie takie wnioski.
avatar_55662
2020-04-09 19:54:48
KeyToo
Zgloś do moderacji
No ale nie jest tak, że Ciemnia to to samo co czarna gwiazda? :)


avatar_55662
2020-04-09 20:02:34
KeyToo
Zgloś do moderacji
Na koniec. Oczywiście, że wstawiając zdjęcie mam co do tego zdjęcia odpowiedni stosunek. Nie wstydzę się tego. I powtórzę raz jeszcze ;) z uśmiechem na twarzy (frustracji nie ma już, a była na początku, fakt) że ja uważam, że to zdjęcie nie zasługuje na Ciemnie :)))

W tej chwili wypowiadam się tylko ja, jednak tych 16 osob też pewnie ma jakieś przemyślenia. Póki co broniłem sam tej pracy, już mi się nie chce, niech się dalej sama broni :) W sumie tak powinno byc. To wszystko z mojej strony :)

avatar_55662
2020-04-09 20:16:39
KeyToo
Zgloś do moderacji
Na miły wieczór i spokojny zarazem :)
https://www.youtube.com/watch?v=bYyK922PsUw

avatar_1644
2020-04-09 20:22:42
maniak666
Zgloś do moderacji
Zapominasz Autorze że w dobrym tonie jest nie sugerowanie przebiegu głosowania. A robisz to dość nachalnie.
Dla jasności-nie głosuję
avatar_55662
2020-04-09 20:28:17
KeyToo
Zgloś do moderacji
Dość nachalne jest też głosowanie na lewo bez argumentacji, która by mnie przekonała. Powiedzmy, że czasami ciężko nie stanąć po drugiej stronie wagi, nie tylko przy swoim zdjęciu. Ale będę o tym pamiętał.

avatar_6282
2020-04-09 20:40:50
brownsville
Zgloś do moderacji
Szanowny Autorze, zdjecie ponizej:
https://www.fotoferia.pl/photo/263088/s/najnowsze/p/5
rowniez "dostalo czarna gwiazde" (uzywam Twojej symetrii pomiedzy Ciemnia, a czarna gwiazda). Jakos nie stawales tak emocjonalnie po drugiej stronie wagi...
Skad ta roznica w prowadzeniu linii obrony?
avatar_55662
2020-04-09 20:43:04
KeyToo
Zgloś do moderacji
Zobacz na kąśliwy komentarz pod zdjęciem ;) Ot, chęci nie było.

avatar_6282
2020-04-09 20:44:36
brownsville
Zgloś do moderacji
Widzialem wieksze kąśliwosci w podziekowaniu za "czarna gwiazde"
:)

avatar_55662
2020-04-09 20:45:34
KeyToo
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
@brownsville ta również trafi do mojej galerii ;)

A kilka dni temu spadła mi praca krajobrazu do Ciemni i ją usunąłem, bo podzieliłem poglądy głosujących na lewo. Wiesz już teraz :):):) Zatem potrafię podzielić ich poglądy, w tym przypadku tego nie robię :)))

avatar_55662
2020-04-09 22:21:15
KeyToo
Zgloś do moderacji
@wildwhisper nie wiem dlaczego, ale czułem, że to właśnie Ty zajmiesz się przeanalizowaniem tego zdjęcia. Słyszałem nawet stukanie w klawiature ;) Jak zawsze można wyciągnąć pewne pozytywne wnioski z Twoich słów. Jeżeli chodzi o Moneta to było takie "Dobry wieczór..." do Niego z szacunku do tego wielkiego mistrza, był prekursorem, protoplastą impresjonizmu ( kilku jeszcze twórców by się znalazło jak choćby Renoir) Bardzo lubię także romantyków (Turner w szczególności) Jednak ta praca nie jest Monetem, nie jest moim naśladownictwem, a moją własną, osobistą interpretacją w ramach pewnego gatunku, konwencji. Sama rzeczka, w tym obrazie powyżej, jest symbolem, drogą, a dodatkowo z zakrętami. Może właśnie to, że nie widać co tam na końcu spotkasz za tym wijącym się strumykiem powinno czy może pobudzać wyobraźnie. Każdy "chłonie" inaczej. W moim odczuciu przedstawienie samego strumyka z zakrętami, prowadzącego nie wiadomo gdzie... gdzieś tam... jest wystarczającym motywem. Zakręty na rzece, strumyku, deszcz, ptak, drzewa w odpowiedniej "pozie", mgła, to wszystko ma swoje znaczenie w obrazie. I tutaj ten strumyk jest głównym pociągowym reszty, on powinien prowadzić, tak jak chciał tego autor. Ale tak jak piszesz, mocno odbiorcy są podzieleni, o czymś to świadczy.

Dziękuje za tak obszerną analizę, wiele wątków się pojawia, nad wieloma jeszcze będę się musiał zastanowić. Jestem młodziutki fotograficznie, zatem i kształtowanie moich wizji w toku, właściwie to ono całe życie towarzyszy twórcom. Czasami tylko zwalnia albo popada w zastój, w zależności od tego co czuje twórca, któremu może się wydawać, że jest już spełniony, a jeszcze na koniec swojego życia potrafi stworzyć takie prace o których wcześniej nie śnił nawet. Droga, droga, z zakrętami, droga życia, nie zawsze wiadomo dokąd prowadzi, czasami idzie się po omacku, z obawami
To chciałem przekazać w tym obrazie, okraszając go kolorami oraz odpowiednim klimatem, żeby jednak dodać trochę otuchy w tej drodze, sprawić, że odbiorca poczuje się bardziej pewnie, będzie mu przyjemniej. Kadrowo osadziłem dodatkowo w odpowiednim miejscu drzewa po obu stronach, te po prawej jest najbardziej ostre i koresponduje z tym co jest po lewej w oddali... powoduje to pewną głębię tu, taką jaką chciałem. W momencie gdy tam stanąłem i zrobiłem pierwsze zdjęcia, byłem zachwycony... wiedziałem, że to jest to co chcę osiągnąć. To miejsce mnie oczarowało, uwierz mi, że nie był mi potrzebny już żaden ptak tam czy człowiek. Co do muzyki, polecam link, który jest poniżej :)

Po tej analizie muszę się zastanowić nad wieloma rzeczami. Myślę, że dyskusja będzie trwała dalej, na temat impresjonizmu w obrazie na Fotoferii. Ja bym chciał, żeby tak było.
Póki co polecam Twoje słowa zawarte w analizie, dziękuję za poświęcony czas, w tym dosyć trudnym momencie dla każdego chyba.
Pozdrawiam Ciebie i całą rodzinę życząc zdrowia i pomyślności.

:)

avatar_19304
2020-04-10 07:57:06
wildwhisper
Zgloś do moderacji
Twój komentarz - odpowiedź na moją analizę przeczytałem jeszcze wczoraj, ale nie dość, że Gagatek dał mi nieźle w kość, to jednak na to co napisałeś wypadało zerknąć raz jeszcze przetartym okiem i wyspanym umysłem.
Muszę przyznać, że w końcu przemówiłeś dojrzałym słowem... nie ma się co wstrzymywać od autoanaliz - czasem są wręcz wskazane :)))

Autorze nie odbieraj pochopnie proszę, rozwagi w odbiorze tym, którzy zdecydowali się oddać głos po lewej stronie. Pośród nich z całą pewnością znajdzieś kogoś przeciwnego maziajom ale i kogoś, kto dobrze przemyślał swój głos mimo tego, że nie dał o tym znać w komentarzu. Jeszcze kilka tygodni temu, szansa na to, że napiszę Ci analizę i wejdę akurat pod taką pracą w dyskusję, byłaby równa niemalże zeru. Teraz tego czasu mam troszkę więcej, jestem też w nieco lepszej formie ...

Napisałeś autorze:"...tak jak piszesz, mocno odbiorcy są podzieleni, o czymś to świadczy" - moim zdaniem świadczy to o tym, że mamy tutaj na pierwszych szczeblach demokrację i różnorodnego odbiorcę.
Jest ona dodatkowo ważona, tak by jednak doświadczenie, wiedza i umiejętności własne odbiorców brały górę nad przypadkowością i beztroską - czasem coś zaszwankuje. Za każdym razem jest nieco inna próba głosujących.

Napisałeś również, o tym strumyku... spodobało mi się założenie, że strumyk wodzi wzrok widza w górę nurtu i że zagadką jest finał tej podróży, jak w życiu.Tę część kupuję :). W całej tej szczerej wypowiedzi zaprzeczytłeś sobie znowu, ale tym razem tylko raz ;). Robisz to nieświadomie- wszyscy tak robimy szczególnie na początku tej fotograficznej przygody, później coraz rzadziej, a na starość będziemy szczać w pampersy, więc kogo to będzie obchodzić ;].
Mianowicie chodzi mi o to okraszenie ciepłą barwą, żeby widzowi było lżej tę drogę pokonać - Autorze to przede wszystkim Twoja Droga, Twoja strona i brzeg rzeki, wreszcie Twoja zagadka w miejscu źródła...Podświadomie to ty chcesz miećlżej. Rób to co kochasz i co Cię zachwyca... ja robię czasem takie obrazy, których tematy mnie przerażają...

P.S. co do mojego stwierdzenia, że obrazy impresjonistyczne są z natury romantyczne nie było pomyłki... cały powrót do natury jest okraszony romantyzmem, a obrazy z okresu impresjonizmu są może tylko mniej dramatyczne, zakamuflowane brakiem wyrazistości w szczególe. Co do podziału w sztuce i przynależność twórców - racja.

No i Turner to mój ulubiony twórca idealnie opisujący zjawisko przemijania zaraz obok Beksińskiego mimo tego, że sposób obrazowania tak diametralnie różny ;). Mnie oprócz ich dzieł strasznie fascynuje życie jakie przeżyli- to w dużej mierze determinowało to co dzięki nim możemy dzisiaj oglądać. Obaj mieli w najbliższym otoczeniu, kogoś kto mocno sprawdzał ich charakter... Matka, Syn. Życie to nie je bajka.
Ja sam żyłem dość długi czas między niebem i piekłem i to też mnie kształtuje. Wszystko ma na nas wpływ, również Ci ludzie, którzy dodają i podcinają skrzydła.
Każdy ma inną próbę. Powodzenia
avatar_55662
2020-04-10 13:43:52
KeyToo
Zgloś do moderacji
@wildwhisper

Cześć Rafał!
Dzięki, że to robisz. Mam potrzebę ekspresji i wbrew temu co pisałem, o moim stosunku do autoanalizy, to jednak postaram się na wieczór taką poczynić. A tymczasem, miłego dnia :) Wszystko płynie.

avatar_9619
2020-04-10 18:52:22
hubert_m
Zgloś do moderacji
Dołożę Kontrę ze względów edukacyjnych. Dużo dobrej treści wypowiedziach komentujących.

avatar_19304
2020-04-10 19:01:42
wildwhisper
Zgloś do moderacji
Kontra

avatar_56014
2020-04-10 23:43:48
mariag36
Zgloś do moderacji
Kontra

avatar_55662
2020-04-12 12:11:34
KeyToo
Zgloś do moderacji
Witam. Analizy jednak nie będzie, jak patrzę chłodnym okiem dzisiaj, to powiedziałem już chyba wszystko co najważniejsze, więc powtarzać się nie będę. Kilka rzeczy jest do przemyślenia dla mnie, a i czytający być może coś dla siebie ciekawego znaleźli. Niech się dalej samo broni, choć jest już w Ciemni. Dzięki wszystkim za wypowiedzi oraz głosy.

Życzę Spokojnych i Zdrowych Świąt :) Żeby ta zaraza minęła jak najszybciej. Pozdrawiam.

avatar_10085
2020-04-13 11:30:14
meczata
Zgloś do moderacji
Szkoda tej pięknej , malarskiej pracy w ciemni. Cenię mototypię. Pewnie w PSie da się bardziej idealnie wszystko poukładać i namalować, ale to już inna bajka. Przynajmniej dla mnie:)
Kontra
avatar_55662
2020-04-13 13:40:12
KeyToo
Zgloś do moderacji
:)

avatar_19304
2020-04-13 13:51:34
wildwhisper
Zgloś do moderacji
chyba nie ma możliwości dodania do kontry tej pracy :/

Klikam a na liczniku ciągle " 1"
avatar_55662
2020-04-13 17:30:37
KeyToo
Zgloś do moderacji
:)

avatar_494
2020-04-13 14:00:15
evene aff
Zgloś do moderacji
Na liczniku, trzecia KONTRA est moja :)
avatar_55662
2020-04-13 17:30:48
KeyToo
Zgloś do moderacji
:)

avatar_21972
2020-04-14 18:14:20
damianski
Zgloś do moderacji
kontra
avatar_55662
2020-04-14 18:53:32
KeyToo
Zgloś do moderacji
:)

avatar_19304
2020-04-15 12:43:51
wildwhisper
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Autor napisał: "Witam. Analizy jednak nie będzie, jak patrzę chłodnym okiem dzisiaj, to powiedziałem już chyba wszystko co najważniejsze, więc powtarzać się nie będę. Kilka rzeczy jest do przemyślenia dla mnie, a i czytający być może coś dla siebie ciekawego znaleźli. Niech się dalej samo broni, choć jest już w Ciemni..."

Autorze osobiście uważam, że powyższa praca odniosła sukces.
Zainteresowanie było sporo, to gdzie znajdzie się ta praca wcale nie było takie oczywiste, spójrz na wyświetlenia i dyskusję. Większość prac w GN otrzymałaznacznie mniej.
Co do analizy pod swoimi pracami... lepiej kiedy obraz broni się sam...ale czasem taka autoanaliza jest częścią tej pracy, więc warto o tym czasem pomyśleć :)
avatar_55662
2020-04-15 13:44:27
KeyToo
Zgloś do moderacji
Dzięki :) Może kiedyś skrobnę, ale to już przy innej pracy. Pozdro!

avatar_55662
2020-04-20 13:42:19
KeyToo
Zgloś do moderacji
6 kontr zadeklarowanych, wciśnięte tylko 4 :) Hmmm.

avatar_965
2020-04-20 14:44:20
adampa
Zgloś do moderacji
dodalem nr. 5
avatar_55662
2020-04-20 18:15:48
KeyToo
Zgloś do moderacji
Dzięki :)

avatar_7616
2020-04-20 15:09:04
bakulok
Zgloś do moderacji
kontra
avatar_55662
2020-04-20 18:16:03
KeyToo
Zgloś do moderacji
Dzięki :)

avatar_55662
2020-04-22 21:24:00
KeyToo
Zgloś do moderacji
Dzięki za Kontrę :)