EVENTS

1 2 3 4 5 6 7 8 9


Zaproszenie do udziału w konkursie Bristol Int'l Salon of Photography

2012-03-04 10:03:45

 

66th Bristol International Salon of Photography 2012
 
Web: www.bristolphoto.org.uk                                Email: salon@bristolphoto.org.uk    


Just a quick line to remind you that the closing date for the 2012 Bristol International Salon of Photography is only 2 weeks  away and that you can enter by clicking the
following link where you can download a copy of the conditions & rules of entry and enter the Salon on line.

If you require any further details or have any queries, please email me, Pete Howell, at salon@bristolphoto.org.uk

We look forward to seeing your entry soon

Pete Howell
Salon Chairman

Warsztaty z Gregorem

2012-03-04 10:03:14

 

Zapraszamy wszystkich na warsztaty z Gregorem Laubsch do Szczecina. Warsztaty odbędą się 3-4 marca dla grupy 10 osób. Gregor wprowadzi nas w świat swojego portretu,

 

postrzegania światła, stylizacji, wizażu oraz pracy z modelką. Poruszy również temat oświetlenia studyjnego, pracy z modyfikatorami światła oraz ustawień aparatów

 

fotograficznych. Modelować  będzie Thekasia http://www.maxmodels.pl/thekasia.html

 

Koszt 2 dniowych warsztatów to 700 zł/osoba. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy w sprawie szczegółów roj5@wp.pl

Wernisaż Natalii Adamskiej

2012-03-04 10:02:42

Informacja o wernisażu na facebooku 
http://www.facebook.com/events/175921199188035/ 

Moja fanpejdżowa strona na FB 
http://www.facebook.com/pages/Natalia-Naka-Adamska/138102766252194 

Kilka słów od Naki

Zawsze chodzi mi o to, żeby stworzyć coś niesamowitego, coś czego zwykła 
fotografia nie może nam dać. Nietuzinkowe obrazy niecodziennych sytuacji, 
stworzenia rodem z baśni, własny wyimaginowany świat. Fotomontaże są dla 
mnie najlepszym środkiem na przekazywanie emocji, a także możliwość 
pokazania na swój własny, pokręcony sposób cząstki mojego prywatnego, 
wewnętrznego świata. 

Zainteresowanych zobaczeniem tej cząstki mojego świata w dużym formacie, w 
fizycznej, wiszącej na ścianie postaci, zapraszam 9 marca o godz. 19 na 
ul. Bukowską 31/5 w Poznaniu.

New Wave Photography

2012-01-05 16:51:20

New Wave Photography to jedyna w swoim rodzaju wystawa przedstawiająca wschodzące talenty współczesnej fotografii z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wystawa powstała przy współpracy z wieloma europejskimi instytucjami kulturalnymi. Zaprezentuje ona ponad czterdzieści starannie wyselekcjonowanych prac z dziedziny fotografii kreatywnej. Ma ona na celu przedstawienie współczesnej fotografii z rejonu Europy Środkowoeuropejskiej, nowej generacji artystów wyrażających własne wizje i potencjał. New Wave Photography została zaproszona do Krakowa przez Krakowskie Biuro Festiwalone. Wystawa będzie pokazana w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie w dniach od 13 stycznia do 4 lutego 2012 roku.

Serdecznie zapraszamy.

http://www.unitedcreativity.org/index.php/poland/

Warsztaty fotografii ślubnej w Gliczarowie

2011-10-25 19:22:38

 

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty fotografii ślubnej „Fotografia ślubna - jak zacząć, rozwinąć i przy okazji nie zginąć”. To już druga edycja warsztatów skierowanych zarówno do osób, które planują rozpocząć swoją działalność w branży ślubnej, jak i do osób zajmujących się profesjonalnie fotografią ślubną, które chcą pogłębić, lub skonfrontować swoją wiedzę na temat tej wymagającej dziedziny fotografii.

 

Prowadzącym zajęcia jest Adam „Chet” Wesołowski (http://www.adamweso.com ; http://www.slubnie.com) – znany i ceniony fotograf portretu, mody i fotografii ślubnej, który wypracował sobie znaną w Polsce markę. Celem warsztatów jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób można rozpocząć działalność ślubną, zdobyć pierwszych klientów, oraz poprzez omówienie kulisów pracy profesjonalnego fotografa ślubnego - przedstawienie sprawdzonych technik i trików pozwalających nam nie zginąć wśród konkurencji. W części teoretycznej warsztatów, dużo uwagi poświecimy tzw. „zapleczu” - czyli temu wszystkiemu co jest związane z fotografią ślubną przed i po wykonaniu zlecenia. Wbrew pozorom jest ono równie ważne, jeśli nie ważniejsze od samej pracy z aparatem. Dobre „zaplecze” z jednej strony sprzyja pozyskiwaniu zleceń, z drugiej – po wykonaniu zdjęć pozwala bezpiecznie i sprawnie doprowadzić do finalizacji zlecenia. Omówione zostaną: zagadnienia formalne (formułowanie umów), różne formy marketingu, poruszymy temat sprzętu (zarówno fotograficznego jak i komputerowego), na zakończenie sporo czasu poświęcone będzie angielskiemu „workflow”, czyli radzeniu sobie z tysiącami zdjęć wykonanych podczas reportażu (backup, selekcja i obróbka). Część praktyczna będzie miała na celu pokazanie uczestnikom typowych sytuacji, w jakich znajdą się podczas wykonywania reportażu ślubnego oraz sesji plenerowej. Pracując z modelami postaramy się jak najbardziej zbliżyć do warunków panujących podczas prawdziwego ślubu i pokazać jak się w nich odnaleźć.

 

Ciekawostką będą zajęcia odbywające się w kościele, w czasie których kapłan będzie prowadził wykład na temat zachowania fotografa w czasie nabożeństwa (nadal budzi to wiele pytań i kontrowersji). Zajęcia praktyczne będą przeplatane wykładami prowadzącego, w których w oparciu o własne doświadczenie będzie omawiał najważniejsze zagadnienia. Dzięki zajęciom praktycznym Uczestnicy będą mogli doskonalić swój warsztat oraz rozpocząć budowę dochodowego portfolio :)

 

Wśród innych tematów, jakie będą poruszane na zajęciach znajdą się także podstawy oświetlenia sztucznego oraz korzystania ze światła zastanego, założenia fotografii reportażowej, obróbka fotografii w programach graficznych, prawa autorskie, a także cały szereg innych zagadnień związanych z pracą profesjonalnego fotografa. Pozwoli to Uczestnikom na dogłębne zapoznanie się z tematyką fotografii ślubnej i da solidne podstawy do dalszego rozwoju własnego warsztatu i poszukiwania kreatywności.

 

http://www.fotowarsztaty.net/warsztaty/28-fotografia-lubna

 

 


BIG BEAUTIFUL WOMEN

2011-10-19 14:34:29

Pragniemy zaprosić wszystkich użytkowników do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć pięknych modelek w rozmiarze XXL ukazujących je w niezwykłych aranżacjach.Wystawę zdjęć przygotowano we współpracy z najlepszymi polskimi fotografikami, stylistami i wizażystami w ramach projektu BIG BEAUTIFUL WOMEN. Celem projektu jest przełamanie stereotypu kobiet noszących większe rozmiary jako nieudolnych i nie posiadających pasji oraz promowanie ich wizerunku jako kobiet aktywnych, atrakcyjnych i podążających za własnymi marzeniami. Wystawę fotograficzną otworzy uroczysty wernisaż, który odbędzie się 26 października 2011 r. o godzinie 19.00 w Wyższej Szkole Artystycznej przy ul.Żelaznej w Warszawie w lokalu 5 na 4 piętrze. Otwarcie wystawy swoim recitalem uświetni Małgorzata Janek, jedna z uczestniczek projektu oraz laureatka programu „Szansa na Sukces”.

 

Imprezie patronuje medialnie między innymi portal Fotoferia.

Więcej informacji znajdziecie na http://bbwprojekt.pl/o-bbw-projekt/cel-projektu oraz na facebookowym profilu projektu https://www.facebook.com/BigBeautifulWomanProjekt?sk=wall

DreamTeam

2011-10-11 23:27:40

DreamTeam

I Edycja Konkursu dla Zespołów pracujących nad efektem sesji zdjęciowej.

W ramach festiwalu mody Neo Fashion Jamboree odbędzie się pierwsza edycja konkursu przeznaczonego dla zespołów: DreamTeam. Do rywalizacji zapraszamy zespoły w składzie: fotograf, wizażysta, fryzjer, stylista, model/modelka. Jury oceni pracę wszystkich pracujących nad efektem sesji zdjęciowej, której motywem przewodnim jest hasło: IKONA MODY. Ocenie zostaje poddany pomysł na sesję, spójność oraz jakość poszczególnych kadrów i dopracowanie wszystkich elementów sesji. Finał konkursu odbędzie się w sobotni wieczór, 19.11.2011r. w Muzeum Techniki i Włókiennictwa, podczas którego zostaną pokazane najlepsze zdjęcia. W czasie gali poznamy laureatów oraz ostaną wręczone nagrody, m.in. bony na zakup sprzętu, rozwiązania dla profesjonalistów, szkolenia, staże i kontrakty. W jury konkursu zasiadają m.in. stylista fryzur i właścicielka marki Trendy, Anna Kulec Karampotis, Andrzej Kawczyński, Face Designer Giorgio Armani, filmoznawczyni Joanna Malicka i przedstawiciele patronujących mediów. Wszystkich gorąco zachęcamy do rywalizacji, szczegóły na stronie:

 

www.neofashionjamboree.pl

w zakładce DreamTeam.

 

Organizator:


 

 

Patronat honorowy:


 

 

Centrum prasowe:

Dom Tkacza ul. Sobieskiego 51

43-300 Bielsko-Biała

tel./faks: +48 33 810 18 69

tel. kom: +48 507 422 720

tel. kom: +48 609 321 979

Warsztaty w Złodziejewie

2011-08-26 06:35:06

Mija właśnie rok odkąd na mapie fotograficznej świata pojawiło się Złodziejewo. Przez zespół pałacowo-parkowy położony między Poznaniem a Bydgoszczą przewinęła się już cała rzesza amatorów fotografii, a grono zadowolonych absolwentów tego nieformalnego uniwersytetu wciąż rośnie. Organizatorka i prowadzący – coraz bardziej bogaci w doświadczenie, chcieliby zaprosić Was do wzięcia udziału w ostatniej w 2011 roku edycji tygodniowej „8 fotografów w 7 dni” oraz w weekendowych warsztatach: „Weekendy z mistrzami: Gregor Laubsch”, „Photoshop dla fotografujących” – warsztaty połączone z plenerem fotograficznym. Październik w Złodziejewie to złota pora roku, to czas mgieł i magicznego światła. Naładuj akumulatory przed zimą, nie zmarnuj tej ostatniej szansy i pojedź tam koniecznie!

 

Oto złoto-jesienne propozycje

 

ZŁOTA JESIEŃ W ZŁODZIEJEWIE.

8 fotografów w 7 dni

7-14 października

 

Tygodniowe warsztaty „Wiele dróg – jedna pasja” to wyjątkowe kolonie twórcze, to okazja do spotkania się i poznania warsztatu aż ośmiu zupełnie różnych twórców, to możliwość współpracy z sześcioma doświadczonymi, przepięknymi modelkami. To tydzień, który otwiera oczy i poszerza horyzonty, to miejsce, z którego przywozi się fotograficzne skarby.

 

WEEKENDY z MISTRZAMI:

Gregor Laubsch

14-16 października

Spotkanie w małej grupie, głównie w studiu (i nie tylko) z mistrzem operowania światłem, z niezwykle utalentowaną wizażystką i stylistką fryzur, z dwiema cudownymi modelkami oraz projektantką to nie lada gratka dla miłośników fotografii.

 

KROPKA NAD I CZYLI POSTPRODUKCJA

21-23 października

Postprodukcja w fotografii – kolejna edycja warsztatów Photoshop (i Lightroom) w piwnicach pałacu (zamiast nudnych miejskich sal wykładowych) jeszcze we wrześniu!!! Zapraszamy także na intensywne warsztaty z Photoshopa dla fotografujących, 3 intensywne dni – maximum praktyki – 21-23 października. Zainteresowanym i wahającym się, radzimy szybciutko podejmować decyzję, gdyż zostały ostatnie miejsca. Są to wyjątkowe warsztaty połączone z plenerem fotograficznym z Anką Sroką! – zajęcia odbywają się w klimatycznych piwnicach pałacu, gdzie latem jest chłodno i przyjemnie, natomiast zimą będziemy ogrzewać się ciepłem kominka. Wybór pomiędzy Złodziejewem, a nudnymi salami wykładowymi jest prosty – przyjedź do nas i zdobądź wiedzę w pięknym miejscu, a pracowity dzień zakończ pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

 

Zapraszamy na stronę po szczegółowe programy

http://www.warsztatywzlodziejewie.pl/warsztaty.  

Konkurs fotograficzny

2011-07-26 00:20:14

 

KONKURS FOTO GOCHA "MÓJ TCZEW"

 

Konkurs trwa od 10 lipca 2011 do 21 października 2011 roku. Zgłaszanie prac do 26 sierpnia. Ogłoszony jest konkurs MÓJ TCZEW i pod-konkurs NA OKŁADKĘ.

 

Celem konkursu jest promocja miasta Tczewa.

Temat Konkursu: MÓJ TCZEW.

Nagrody:

Za pierwsze miejsce – lustrzanka cyfrowa Canon 550D z obiektywem 18-55 IS i kartą 4GB

Za drugie miejsce – aparat FUJI S2950

Za trzecie miejsce – aparat KODAK Z915HD

Dziewięć wyróżnień.

Dodatkową nagrodą będzie umieszenie zdjęć z podpisem w kalendarzu Miasta Tczew na rok 2012 rok.

 

Ogłoszony jest również pod-konkurs: na trzy równorzędne wyróżnienia Miasta Tczewa.

Tematem konkursu są zdjęcia poziome Urzędu Miejskiego, Mostu Tczewskiego oraz Fary. Wyboru prac dokonywać będzie Urząd Miasta w Tczewie. Wyróżnione zdjęcia znajdą się na okładce kalendarza Miasta Tczewa na rok 2012. Wyróżnienia funduje Urząd Miasta Tczewa. W czasie trwania konkursu użytkownik może przesłać dowolną liczbę prac.

 

Terminarz:

Ogłoszenie konkursu: 10 lipca 2011

Termin składania prac: do 26 sierpnia 2011 - decyduje data odbioru przez nas a nie data nadania

Głosowanie publiczne: od 01 września do 31 września

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród do 21 października

Zgłoszenia: 

Do konkursu MÓJ TCZEW, dla każdego zgłoszonego zdjęcia potrzebne są:

- 2 odbitki 18x24, odbitki muszą być opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem

- CD/DVD lub inny nośnik (nie zwracamy nośników), ze zdjęciem umożliwiającym wydruk 18x24

- kartka ze zgłoszeniem: "Zgłaszam swój udział w konkursie Foto Gocha pt.: MÓJ TCZEW, zapoznałem się i akceptuję regulamin konkursu: Imię, Nazwisko, Adres, Telefon , Mail" dla osób niepełnoletnich zgoda rodziców: "Ja jako opiekun prawny -Imię i nazwisko uczestnika- zgadzam się na udział w konkursie Foto Gocha pt.: MÓJ TCZEW: Imię, Nazwisko, Adres opiekuna" Całość zapakowana w kopertę lub koszulkę foliową i przesłana lub dostarczona do: Foto Gocha, ul. Żwirku 42/6, 83-110 Tczew

Dla każdego zdjęcia zgłaszanego musi być identyczny komplet, wraz z dokumentami. Zgłoszenia niekompletne będą odrzucane bez powiadomienia. 

 

Do konkursu NA OKŁADKĘ, dla każdego zgłoszonego zdjęcia potrzebne są:

- 1 odbitka 18x24, odbitki muszą być opisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem,

- do odbitek musi być CD/DVD lub inny nośnik (nie zwracamy nośników) ze zdjęciem umożliwiającym wydruk 18x24

- kartka ze zgłoszeniem: "Zgłaszam swój udział w konkursie Foto Gocha pt.: NA OKŁADKĘ, zapoznałem się i akceptuję regulamin konkursu: Imię, Nazwisko, Adres, Telefon , Mail" dla osób niepełnoletnich zgoda rodziców: "Ja jako opiekun prawny -Imię i nazwisko uczestnika- zgadzam się na udział w konkursie Foto Gocha pt.: NA OKŁADKĘ: Imię, Nazwisko, Adres opiekuna"

Całość zapakowana w kopertę lub koszulkę foliową i przesłana lub dostarczona do: Foto Gocha, ul. Żwirku 42/6, 83-110 Tczew Dla każdego zdjęcia zgłaszanego musi być identyczny komplet, wraz z dokumentami. Zgłoszenia niekompletne będą odrzucane bez powiadomienia.

 

Kontakt: konkurs@fotogocha.pl

FAQ, regulamin i inne: www.fotogocha.pl/konkurs

Warsztaty fotograficzne w Gliczarowie

2011-07-02 01:31:40

Zapraszamy na warsztaty fotografii krajobrazowej „Krajobraz górski” z Maciejem Duczyńskim. Jest to już kolejna edycja warsztatów krajobrazowych ze znanym i cenionym fotografem i podróżnikiem. Wprowadza on Uczestników warsztatów w świat swojej fotografii w której światło i kompozycja odgrywają najważniejszą rolę. Ta edycja warsztatów będzie skupiała się na umiejętności operowania światłem i właściwym doborze elementów w kompozycji. Ponadto wśród poruszanych w czasie zajęć zagadnień znajdzie się postprodukcja w programach graficznych, technika HDR a także wiele innych istotnych w fotografii pejzażowej zagadnień.

 

http://www.fotowarsztaty.net/warsztaty/26-krajobraz-gorski-

1 2 3 4 5 6 7 8 9

This page was created in 0.024909019470215 seconds