pablook - The Castle.... . Zdjęcie 106404


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
pablook - The Castle.... . Zdjęcie 106404
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2013-10-30
Odsłon: 28592
Komentarzy: 116
Ocena:
Liczba ferii:297
Analiz: 5
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: TAK
 
Technika wykonania zdjęcia -
Format zdjęcia -
avatar_563
pablook aff

The Castle...


Kategoria zdjęcia: FAB:Krajobraz


 
avatar_3361
2013-10-31 10:45:19
patrykus
oceniam

3 poleceń
10 nie polecam

Na wstępie zaznaczę, ze są to moje subiektywne spostrzerzenia odnośnie postrzegania prac w ostatnim czasie na tym portalu. Powyzsza praca idealnie odzwierciedla stan rzeczy, otóż:
1) Wszystko pieknie, tylko gdzie są te osoby, które zawsze i wszędzie piszą o selektywności? Tutaj przynajmniej w dwóch miejscach tej selektywności brakuje, linia horyzontu i ruiny zamku .
2) A czy nie mozna było inaczej stanać wyżej/niżej? Autor mógł przecież się bardziej postarać np. opuscić aparat nizej, założyć buty na obcasie itd. itp.
3) Bardzo dobra i staranna obróbka, ale czy łączenie dwóch klatek to już nie jest krajobraz kreatywny? Zdjęcie to ta chwila i ten moment, dwie klatki to inne momenty i inna rzeczywistość, a przede wszystkim światło.
4) Pomimo tego, co napisałem powyżej, mi się zdjęcie podoba, nie będę się doszukiwał i dam "złotko" z małym minusem :-)
Pozdrawiam wszystkich.
... And Justice for All ;-)

avatar_563
2013-10-31 15:51:12
pablook aff

16 poleceń
2 nie polecam

Jako autor powyższego zdjęcia, pozwolę sobie napisać kilka słów odnośnie treści pozostawionej powyżej. Analizą raczej nie nazwałbym tego tekstu, a zawartość traktuję z lekkim przymrużeniem oka ;). Mam nadzieję, że podobnie do tego zagadnienia podchodzi jej Autor i inni czytający :).
Nie bardzo wiem, o co Ci chodziło Patryk z tą selektywnością. Jeżeli chodzi o styk linii horyzontu z ruinami, to pewnie lepiej by było, aby bardziej się dystansowały. Nie zawsze się niestety da. Zazwyczaj staram się komponować kadr tak, aby "dobrze" się go czytało. Czasami jednak zastane warunki dosyć skutecznie utrudniają założony plan. Wydaje się, że w tym przypadku, aż tak źle to nie wygląda ;). Wyżej, niżej, w prawo, w lewo, czy do góry nogami... . Staram się raczej unikać takowych rad i komentarzy. Nie będąc na miejscu, raczej ciężko tworzyć takie prawidła i porady. Z drugiej strony zawsze pozostaje fajna furtka dla komentujących, oglądających, aby zawitać w dane miejsce i pokazać swoją wizję kompozycyjną. Wtedy można puścić wodze fantazji (nawet w szpilach ala Louboutin ;). Ja osobiście tego modelu nie lubię, bo po plenerze bolą mnie łydki ;).
Jeszcze kilka słów dotyczących technicznych aspektów powyższego zdjęcia. Raczej dosyć skrupulatnie starałem się przyswoić definicje kategorii, które obowiązują na FFerii. Wielokrotna ekspozycja, to zabieg jak najbardziej dopuszczalny i często stosowany przez innych Autorów, jak i moją skromną osobę. Zabieg, który pozwala bardzo często wybrnąć obronną ręką z ciężkich warunków ekspozycyjnych. To nic innego, jak zwiększenie zakresu tonalnego prezentowanego obrazu. Trzeba podkreślić, że jednak trzeba być w danym miejscu, w danym czasie, aby nacisnąć kilka razy spust migawki. Kreatywna odmiana krajobrazu, to jednak zupełnie inna bajka. Czy łatwiejsza? Każdy sam znajdzie sobie odpowiedź na to pytanie.
Pozdrawiam serdecznie Autora powyższego tekstu, dziękując jednocześnie, że chciało mu się napisać kilka słów. Zawsze ciekawiej się wtedy pod zdjęciem robi :).
Moc światła i uśmiechu :).
Autor.

avatar_6047
2013-11-01 11:49:25
tomekd76
oceniam

0 poleceń
3 nie polecam

sprawidliwosc dla wszystkich jak napisal patrykus.
jest na fotoferii zdjecie gdzie zostala poruszona w komentarz kwestia selektywnosci i mysle ze jest w tym duzo prawdy
http://www.fotoferia.pl/portfolio/osowiak/photo/104920
czy tamto zdjecie jest tylko na srebro a to na zloto?
nie zgodze sie i dlatego tutaj tez ocenie na zloto, przyznam tez ze nie jest to zdjecie z ktorego autor moze byc szczegolnie dumny...znajduje sie ono mz gdzies poza pierwsza setka zdjec autora i obiektywnie parzac promocja do GW (jezeli taka bedzie) jest troche na wyrost. Nie ma smialosci dac srebra choc opis tej gwiazdy najbardziej mi pasuje

avatar_3361
2013-11-05 13:09:46
patrykus

2 poleceń
1 nie polecam

Paweł, chyba mamy do siebie szczęście ;-). Nie miałem świadomości, że to Twoja praca, pisząc wcześniejszą analizę, aczkolwiek jest tutaj 3-4 uzytkowników, których prace (lokalizacje i poziom obróbki) mozna pomylić ;-).
Trochę szkoda, że po raz kolejny traktujesz to, co napisałem z przymruzeniem oka i sugerujesz innym, że to tylko Ty masz rację...
Fakt, jestem tutaj nowy i na pewno nie mam takiego poklasku/umiejętności/lokalizacji, jak Ty i Twoje prace, ale bardzo zależy mi na tym, aby wszystkie prace i wszystkich traktować obiektywnie. Widziałem wiele prac, które z powodu już wspomianej selektywnosci trafiały do ciemni, kontry lub zdobywały minusy przy ocenach.
Składanie zdjęć z kilku klatek to kreowanie rzeczywistości, pewna iluzja i wprowadzanie w błąd osób, szczególnie tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią. Obrabiasz dwa różne pliki i łaczysz w jeden, tak? Co to za różnica, czy wykorzystasz do finalnego efektu dwa, a moze pięć plików z innych źródeł, jak np. w przypadku fotomontażu? A może każdy fragment składowy zdjęcia naświetlać osobno, w innym czasie i później to połaczyć? Oczywiście mozna, ale wówczas zdjęcie/praca nie powstaje już praktycznie w "puszcze" tylko w programie graficznym, od "a do z".
Chciałem sprowokować użytkowników do dyskusji.
Aaa... I to nie jest tak, ze się przyczepiłem i marudzę, po prostu trafiło na Ciebie ;-). Lubię pogadać, to tylko takie moje luźne przemyślenia.
Moc światła i uśmiechu :)
Pat.

avatar_563
2013-11-05 14:03:19
pablook aff

5 poleceń

Witam Ciebie Patryku ponownie, jak i Wszystkich innych czytających :).
Jest dokładnie tak, jak piszesz. Z tym szczęściem oczywiście ;). Znaczy to, że koniecznie musimy się kiedyś spotkać na wspólnym plenerze :).
Co do Twojej wcześniejszej analizy, to sprostuję, bo widzę, że nie tylko Ty tak odebrałeś moje słowa. Chodziło mi o to, że całość tekstu nie bardzo można nazwać analizą. I tylko tyle. I nigdzie nie napisałem, że tylko ja mam rację. Chyba taki mądry się jeszcze nie urodził i bardzo dobrze, bo co by inni wtedy mieli ze sobą począć ;). A tak bardziej poważnie, to staram się zachować do wszelkich aspektów naszego hobby odpowiedni dystans. Niezdrowe napinki i szukanie na siłę dziury w całym nigdy mnie nie bawiło i mam nadzieję, że długo jeszcze nie będzie ;). Po prostu uważam, że wprowadzanie niezdrowej atmosfery niczemu dobremu nie służy. A na pewno całej, naszej fajnej zabawie. Takie moje zdanie w tym temacie. Co do dyskusji, to jak najbardziej jest ona potrzebna. Jeżeli tylko wartościowa i konstruktywna, to tylko cieszyć się i przyklasnąć pozostaje. Przecież opinie wszystkich osób oglądających są bardzo ważne i pouczające. A, że często zgoła odmienne i różnorodne, to i bardzo dobrze. Przecież nie wszyscy z jednego wora wyszliśmy ;). Każdy postrzega w indywidualny dla siebie sposób, według własnego gustu, upodobań i kryteriów. I ręczę Ci Patryku, że nie ma znaczenia czy ktoś jest nowy, stary i jakiś tam inny ;). Ja nie uważam się za osobę z jakimś tam wielkim doświadczeniem, stażem czy umiejętnościami. Cały czas oglądam, czytam, staram się myśleć i uczyć. Te trzy lata spędzone na Fotoferii pozwoliły mi rozwinąć trochę skrzydła. Nie mnie oceniać, czy lot jest w odpowiednim kierunku. Bo takowego pewnie i nie ma (patrz powyżej). Ale dzięki wielu wartościowym Autorom spotkanym tutaj, dzięki niezliczonym zdjęciom, które starałem się jak najlepiej "przeczytać", także dzięki własnej pracy, jakieś tam drobne kroki do przodu poczyniłem. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest moim zdaniem odpowiednie podejście. Podejście z dystansem i uśmiechem na twarzy. Wtedy wszystko wydaje się dużo bardziej proste i przystępne :).
Druga część dotyczyć będzie już technicznych aspektów, które poruszyłeś. Czy składanie obrazu z dwóch, czy większej ilości ekspozycji, to już fotomontaż. Moim zdaniem nie. Jeżeli tylko został on zarejestrowany w tym samym miejscu i zbliżonym czasie. I właśnie dochodzimy do zagadnienia czasu. Czy są jakieś widełki odnośnie odstępu czasowego wykonania poszczególnych ekspozycji. To także kwestia bardzo subiektywna. W przypadku powyższego zdjęcia, klatki zostały wykonane jedna po drugiej. Kończąc naświetlanie długiej ekspozycji przy użyciu ciemnego filtra zauważyliśmy (pozdrawiam serdecznie Huberta :)), że niebo zaczyna "pękać". Na ruinach pojawia się światło. Wtedy trzeba mieć trochę szczęścia i refleksu. Bo jak wiadomo światło czekać nie bardzo chce ;). W tym wypadku poświeciło może przez jakieś dwie minuty. Zarejestrowałem materiał jak najlepiej potrafiłem. Później obrobiłem także starając się, aby efekt finalny był "zjadliwy". I gdzie tu jest fotomontaż? Piszesz, że obraz powstał w programie graficznym. Tu też zgodzić raczej się nie mogę. Mimo wszystko musiałem tam pojechać, musiałem rozstawić statyw, musiałem "powalczyć" z konkretnym wiatrem i deszczem. Ale właśnie to jest wspaniałe. Taki plener smakuje najlepiej. Przynajmniej mi.
Także kończąc ten przydługi tekst z całego serca życzę Wszystkim, aby zabawa ta była ogromną frajdą wyzwalającą w nas wielkie emocje, dostarczającą wspaniałych przeżyć i wspomnień :). Moc światła :):):). Paweł.avatar_1219
2013-10-30 18:53:43
kerim
Zgloś do moderacji
bardzo ladnie, troszeczke na moj gust za zielono w dole. Publikuj

avatar_103
2013-10-30 19:15:13
samurajgrzes
Zgloś do moderacji
jawol

avatar_9402
2013-10-30 19:20:58
pellegrino
Zgloś do moderacji
Dla mnie kapitalne.

avatar_1632
2013-10-30 19:27:55
robertsoul
Zgloś do moderacji
Publikuj

avatar_9402
2013-10-30 19:39:39
pellegrino
Zgloś do moderacji
Zastanawia mnie tylko światło padające na mury. Czy dół zdjęcia to ekspozycja z innej pory dnia niż góra?
avatar_563
2013-10-30 19:48:23
pablook
Zgloś do moderacji
Oczywiście zdjęcie jest składową dwóch ekspozycji. Dzieli je około osiem minut. O ile na niebie spektakl trwał dłuższy czas, tak na ruinach pojawiło się ono na jakieś dwie minuty. I tak to często w plenerze bywa ;).
Pozdrawiam :).

avatar_3465
2013-10-30 19:46:06
walz
Zgloś do moderacji
rewelacja

avatar_2205
2013-10-30 19:49:17
mosq
Zgloś do moderacji
Baaardzo ładnie! Szkocja?
avatar_563
2013-10-30 19:52:06
pablook
Zgloś do moderacji
Irlandia Północna, trzy dni temu :).

avatar_734
2013-10-30 19:54:50
andrzej
Zgloś do moderacji
Elegancko jest, zdecydowany plus dodatni. ;)

avatar_2205
2013-10-30 19:59:15
mosq
Zgloś do moderacji
Zapytałem bo nie znam miejsca a takie szkockie się wydawało :)
A miejsce bardzo urokliwe i pokazane w świetnych warunkach.

avatar_1219
2013-10-30 20:31:00
kerim
Zgloś do moderacji
oceniam
myslalem ze Scotlandia ;)

avatar_9402
2013-10-30 20:38:50
pellegrino
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_913
2013-10-30 20:44:18
zenit7
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2700
2013-10-30 20:56:15
fotorobart
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_342
2013-10-30 21:02:45
michal_w aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_3465
2013-10-30 21:02:54
walz
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_513
2013-10-30 21:02:57
arturs
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_538
2013-10-30 21:06:05
maxmaks
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2205
2013-10-30 21:06:25
mosq
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_734
2013-10-30 21:17:56
andrzej
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2651
2013-10-30 21:22:00
wojtek6308
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7394
2013-10-30 21:43:50
acar
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_6717
2013-10-30 21:55:16
j_tom
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_18
2013-10-30 21:59:38
acrux aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_626
2013-10-30 22:06:31
mihoolec
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_925
2013-10-30 22:23:11
polanski
Zgloś do moderacji
Ladne to.)

avatar_925
2013-10-30 22:23:28
polanski
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7037
2013-10-30 22:24:48
wataha
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4951
2013-10-30 22:25:47
moni21
Zgloś do moderacji
oceniam
Bardzo:)

avatar_515
2013-10-30 22:26:27
keni
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
oceniam
Dla mnie doskonałe w kazdy calu.

avatar_372
2013-10-30 22:34:55
siwypz
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_9452
2013-10-30 22:35:47
karol_nienartowicz
Zgloś do moderacji
oceniam
Kozak

avatar_576
2013-10-30 23:23:50
skogurmadur
Zgloś do moderacji
oceniam
od kadru po obrobke-masterpiece!!!

avatar_2768
2013-10-31 01:28:05
esdras
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_965
2013-10-31 05:30:30
adampa
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2586
2013-10-31 06:08:21
mariuszbrcz
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_3374
2013-10-31 06:42:16
marian aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_613
2013-10-31 08:20:38
polhornet
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2673
2013-10-31 08:35:16
bonnieandclyde
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1632
2013-10-31 08:42:23
robertsoul
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2513
2013-10-31 10:41:47
margherita aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_5662
2013-10-31 11:12:04
hateom
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_138
2013-10-31 15:27:32
fotonmatic
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
czepialstwo tagowe sobie darujmy ale po prawdzie zastanowiłbym się nad kategorią kreatywną, 8 minut a może 80
a może 800 ? powiedzmy, że dobrze siedzi i tu i w kreatywnym tyle że tam byłoby piękną ozdobą kategorii w GW bo jestem przekonany, że do GW trafi

avatar_656
2013-10-31 15:27:59
yossarian
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_5225
2013-10-31 16:32:06
romani
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2204
2013-10-31 17:53:31
stroop
Zgloś do moderacji
oceniam
Jednak z małym minusem :)

avatar_2434
2013-10-31 18:06:25
quaker
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_743
2013-10-31 18:09:28
akci aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4943
2013-10-31 19:11:59
robin74r
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1481
2013-10-31 19:43:33
mirekvampirek
Zgloś do moderacji
kadr faktycznie nie nalezy do tych " powalajacych z nog " w pierwszym momencie myślałem nawet, ze to lekka prowokacja ;)
znajac i ceniac jednak polot i finezje autora przy kadrowaniu, smiem twierdzic, ze lepiej sie noe da ;) bo jak to mowia z pustego nawet salomon nie naleje, jest pare elementow, ktore nie pozwalaja mi ozlocic to zdjecie, z drugiej jednak strony srebro to malo, zostawie wiec bez oceny, co mz bedzie wyjsciem najlepszym ;)

pozdrawiam serdecznie i padam do nóżek jesli cos zlego napisałem ;)
avatar_563
2013-10-31 20:41:23
pablook
Zgloś do moderacji
:)

avatar_945
2013-10-31 22:02:17
pablo77
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_3379
2013-10-31 23:33:56
jerzy
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7552
2013-10-31 23:43:50
siwek
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4341
2013-11-01 06:43:05
andrzej08 aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_640
2013-11-01 08:02:37
uma
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1644
2013-11-01 09:29:45
maniak666
Zgloś do moderacji
oceniam
Analizę Autora z czystym sumieniem polecam i zapewne pod niejedną pracą doskonale by się sprawdziła-w szczególnosci fragmenty dotyczące "porad" odnosnie kadrowania w danych okolicznosciach.
Pawle-co do obuwia na plener-Jimmy Choo zdecydowanie lepiej się sprawdza. Dał rade w Kornwalii, łydki zniosły bez bólu, no i prezencja była jednak o niebo lepsza anizeli wspomniany przez Ciebie Louboutin:)))
Pozdrawiam-obuty w paputki:)
avatar_563
2013-11-02 21:36:32
pablook
Zgloś do moderacji
Powiadasz Andrzeju Jimmy Choo... . Nie pozostaje nic innego, jak testy wykonać ;).
Pozdrawiam :).

avatar_2568
2013-11-01 10:38:44
mikelspontan
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_670
2013-11-01 21:30:13
ostry
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1260
2013-11-02 13:25:47
scots aff
Zgloś do moderacji
oceniam
znkomitości

avatar_4322
2013-11-02 21:11:50
marcinx
Zgloś do moderacji
oceniam
Faktycznie można by trochę nad dołem pomarudzić, może nie tyle nad kadrem co światłem.
Bardzo podoba mi się perspektywa - ma się wrażenia jakby woda miała zaraz wlać się przez bramę
Kto wie może by podejść jeszcze bardziej kreatywnie i złożyć 2 klatki oddzielone dłuższym czasem ;)
Złoto jednakowoż się należy

avatar_3378
2013-11-03 12:14:55
jalis
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1640
2013-11-03 17:51:17
art69
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7616
2013-11-03 19:31:41
bakulok
Zgloś do moderacji
oceniam
Patrykus MZ ma rację z tą niefortunnie ułożoną linią horyzontu, autor trochę to bagatelizuje a inni mu wtórują bo zasługi jakie tu na forum autor ma, są po części powodem małego innych obiektywizmu. Zdjęcie jest piękne, starannie obrobione,dlatego takiego gotowca łatwiej jest oceniać szukając takich delikatnych niedopracowań, jest pewnym że patrząc na gotową fotę prościej jest doradzać co by zrobić aby było jeszcze lepiej, niż wykonać je od podstaw. Wiadomo że każdego odbiór to subiektywny odbiór i nic to nie ma wspólnego z obiektywizmem, mnie też to dotyczy.

avatar_1241
2013-11-04 16:41:13
leszeksa
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_6141
2013-11-04 18:00:18
rainer
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_113
2013-11-04 19:45:56
hix aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1226
2013-11-04 20:01:40
jarekf34
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4031
2013-11-04 22:17:20
zbirek
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_150
2013-11-05 14:36:51
fotosc
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1434
2013-11-06 22:39:13
wlodzimierz_abramczyk
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7616
2013-11-10 05:23:58
bakulok
Zgloś do moderacji
pablook, w swoich analizach nie dość że przekonywująco bronisz swojego, to w swej skromności, jak i nawoływania do konstruktywnej a nie złośliwej dyskusji, pokazałeś wielką klasę, tym samym przynajmniej w moich oczach jesteś wielki, jestem przekonany że w wielu innych również. Serdecznie pozdrawiam

avatar_88
2013-11-11 09:19:34
robak
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1445
2014-06-14 01:22:38
jacekz40 aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7844
2014-08-11 15:39:40
beat_ta
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_10746
2015-01-03 21:06:40
jerzyk
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_150
2015-01-08 14:38:49
fotosc
Zgloś do moderacji
https://www.facebook.com/183974284968547/photos/a.190578870974755.45467.183974284968547/927337597298875/?type=1&theater

avatar_1354
2015-01-26 08:59:35
jazo
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_8056
2015-01-26 09:38:40
marcin_denis
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_10532
2015-01-26 10:30:42
agnez
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1644
2015-01-26 11:14:43
maniak666
Zgloś do moderacji
Graty. Niezły album można by wykroić z tych Twoich "wysokogaleryjnych", a i w niskiej jeszcze sporo czeka:)
avatar_563
2015-01-26 18:21:04
pablook
Zgloś do moderacji
Dzięki Andrzeju :). Ano kilka sztuk się nazbierało. Cieszy to bardzo :).

avatar_1276
2015-01-26 17:52:19
kiki123a
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4560
2015-01-26 19:15:47
sensepl aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7410
2015-01-26 21:43:30
pato_log
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_9883
2015-01-26 23:00:12
tomeq67
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_11121
2015-01-27 07:44:06
cure_vilaregut
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_5377
2015-01-27 08:34:47
hubik
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_4181
2015-01-27 09:33:17
osowiak
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_731
2015-01-29 06:23:32
mundi
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2987
2015-01-29 10:01:21
anithka
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_6814
2015-01-29 22:53:00
dbs
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_342
2015-01-30 10:36:37
michal_w aff
Zgloś do moderacji
Jak zwykle świetne, gratulacje!
avatar_563
2015-01-31 09:14:31
pablook
Zgloś do moderacji
Dzięki Michale :).

avatar_563
2015-01-31 09:15:07
pablook aff
Zgloś do moderacji
Dzięki bardzo :).

avatar_1310
2015-01-31 14:03:35
zimek
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_9285
2015-01-31 22:19:17
izis aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_1071
2015-02-01 11:00:44
marhaba aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_9295
2015-02-01 20:23:01
hiss
Zgloś do moderacji
Nie wiem jakich nakładów pracy potrzeba aby wykonać taki obrazek. Nie wiem ponieważ fotografuję nadal klasycznie
na błonach kliszach i takich tam...
Domyślam się, że to pracochłonne zajęcie.
Wynik tych wysiłków dość mierny - landszaft jakich tysiące
w sieci.

avatar_2527
2015-02-04 08:42:23
august999
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_8111
2015-02-11 20:05:05
frog
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_6153
2015-02-24 19:53:57
martha
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_9855
2015-02-28 14:31:15
pstryk
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_2064
2016-01-03 00:50:31
imbir
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_19141
2016-02-27 10:53:08
konczako
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_7400
2016-07-12 21:07:17
mariok
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_10936
2018-05-17 07:58:43
illuusio
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_20457
2019-01-08 14:38:55
vonbitto aff
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_55616
2019-04-01 16:55:11
nowikowa
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_3410
2019-06-14 07:13:37
canonfan
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_9619
2020-05-05 10:17:55
hubert_m
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_56319
2021-03-04 16:16:49
Oskar_N
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_55578
2021-03-08 13:14:15
Spoiler
Zgloś do moderacji
oceniam

avatar_56047
2021-10-17 19:19:28
gryzli
Zgloś do moderacji
oceniam