. . Zdjęcie 271850


Bezprawne wykorzystanie Fotografii jest naruszeniem praw autorskich do niej przysługujących egzekwowanym na drodze sądowej.
. . Zdjęcie 271850
Statystyki zdjęcia
Data publikacji:2020-07-31
Odsłon: 538
Komentarzy: 1
Ocena: -
Liczba ferii:0
Analiz: 1
Ulubionych: 0
Kontra: 0
Publikacja w FB: TAK
 
Technika wykonania zdjęcia cyfrowe
Format zdjęcia 35 lub mniejszy


Kategoria zdjęcia: FAB:Portret/Stylizacja/Moda


 
avatar_55662
2020-08-01 00:53:59
KeyToo

10 poleceń

1. Patrząc na kolorystykę tej pracy mam wrażenie, że spoglądam na dwa zdjęcia. Od brzuszka w dół widzę kolor skóry całkiem dobrze zbliżony do naturalnego jak na moje oko. Gdy spoglądam od prawej ręki modelki w górę to widzę kolor mocno nasycony żółcią. Taka sytuacja jest dla mnie nie do przyjęcia. Zdaję sobie sprawę, że kolorystyka to rzecz mocno subiektywna i jednemu spodoba się dół zdjęcia, a komu innemu góra, jednak publikując pracę zdecyduj się proszę Autorze na spójność pod tym względem, bo w takiej sytuacji subiektywność ma niewiele do rzeczy i jest tutaj czerwona kartka.

2. Kadrem zdjęcie nie powala na kolana, zwłaszcza, że w tle (odbicie) postanowił ukazać się nam chyba sam Autor. Niezależnie od tego czy jest to Autor czy nie, to osoba ta skutecznie mi przeszkadza w odbiorze. Sugeruję pozbyć się jasnego obszaru poza GO w PG, LG oraz PD poprzez przekadrowanie w programie (cięcie) ewentualnie, na przyszłość, tak ustawiać modelkę, żeby do odciągania uwagi nie dochodziło. Może złapanie więcej jednolitego ciemnego tła, bez elementów zbędnych, poprawiłoby mój odbiór.

3. Praca jest niechlujna. Mówi o tym, przede wszystkim, górna partia zdjęcia. Zażółcenia przy włosach nie poprawiają odbioru tak samo jak włosy na czubku głowy, które są brzydko poczochrane czy tam naelektryzowane. Mam wrażenie, że coś tam było maskowane. Jeżeli nie, to i tak nie wygląda to dobrze.

4. Mam wrażenie niemalże "wklejenia" modelki do tego zdjęcia. Po prostu "odcięcie" jest jak dla mnie zbyt mocne i w połączeniu z jasnymi przeszkadzajkami psuje efekt końcowy. Sama modelka, choć piękna Kobieta, nie została pokazana korzystnie, szczególnie poprzez brak estetyki i konsekwencji.

5. Światło pomimo, że całkiem nieźle rozłożone na modelce nie jest wszystkim w tym przypadku. Reszta wymienionych przeze mnie elementów skutecznie zadecydowała o moim głosie na nie. A tematyka taka piękna...

pozdrawiam Autorze
Kamil

avatar_55662
2020-08-01 00:53:18
KeyToo
Komentarz edytowany przez użytkownika
Zgloś do moderacji
Nie publikuj.