Fotoferia

O Portalu

 


 

Portal FOTOFERIA to projekt zrealizowany przez grupę fotografików, który jest połączeniem Internetowej galerii fotograficznej na wysokim poziomie artystycznym oraz forum dyskusyjnego o charakterze edukacyjnym. Fotoferia jest miejscem spotkań dla osób, których przygoda z fotografią trwa już jakiś czas i chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz tych, którzy na tej drodze stawiają pierwsze kroki. W ramach portalu działa Fotoferia Club, który zrzesza ludzi uczestniczących w konkursach pod patronatem FIAP i PSA. Celem klubu jest zdobywanie tytułów artystycznych w wymienionych organizacjach.

 

 

 

 

Umowna data pierwszych urodzin Fotoferii to 10 lipca 2011 bo własnie wtedy Portal został otwarty dla Użytkowników. Przy tworzeniu

portalu pracowało kilkanaście osób (od stycznia 2009 roku), fotografów działających na różnych portalach i obecny kształt Portalu, funkcjonalności, nazewnictwo jest ich pomysłem. Na zamkniętym forum napisano tysiące postów i każdy pomysł był wdrażany przez programistów i kilku grafików. Na portal zostały wyłożone prywatne pieniądze, bez dotacji i pomocy innych firm. Idea stworzenia w sieci galerii fotograficznej na wysokim poziomie, jednocześnie atrakcyjnej dla wszystkich zarażonych fotograficzną pasją, dla początkujących i tych, których przygoda z fotografią trwa i mogą poszczycić się osiągnięciami w tej dziedzinie, przyświecała od samego początku twórcom Portalu. Fotoferia w swoich założeniach ma być miejscem gdzie znajdą się najlepsze i najbardziej rozpoznawalne zdjęcia z polskiej oraz międzynarodowej sieci a jednocześnie taką galerią gdzie początkujący fotograf znajdzie informacje jak doskonalić swój warsztat.

Pierwszy konkurs Fotoferia International Exhibition.

http://www.fotoferia.pl/index.php?pg=salon&s=FFIE2010,wyniki_konkursu

 

Do konkursu pod patronatem Amerykańskiego Stowarzyszenia Fotograficznego zgłosiło się 324 uczestników z 35 krajów. Jurorzy ocenili 2192 fotografie, z których 60 otrzymało medale i wyróżnienia. Zaprojektowane zostały wyjątkowe medale na potrzeby konkursu oraz każde wyróżnienie to wydruk nagrodzonego zdjęcia na piance w formacie A5 z pamiątkową tabliczką. Firma Camerapixo wykonała katalog ze wszystkimi zdjęciami zaakceptowanymi w konkursie, który można obejrzeć na jej stronach. Inicjatywą uczestników konkursu i Użytkowników Fotoferii został wydrukowany album pokonkursowy, który zawarł 646 zdjęć. 300 sztuk albumu rozeszło się błyskawicznie. Pierwsza wystawa pokonkursowa miała miejsce w Kołobrzegu we wrześniu 2011 roku, na której pokazano 60 wydrukowanych zdjęć przez firmę Vertis. Na wernisażu gościliśmy członków klubu Fotoferia Club, Użytkowników Fotoferii oraz nagrodzone osoby w konkursie. Około 30 osób przebywało w pensjonacie Pauzylipon na warsztatach z Gregorem Lubsche.

 

http://www.fotoferia.pl/read/zjazd

 

W październiku zdjęcia z konkursu wystawiono w Ustroniu Morskim, natomiast w styczniu 2012 w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie. Wystawa dobyła się również w Poraju koło Częstochowy.

 

 

 

FILM Z NAGRODZONYMI ZDJĘCIAMI

 

   

O konkursie pisano:

http://www.foto.com.pl/konkursy-inne/wyniki-ko/2166-wyniki-fotoferia-international-exhibition-2011

 

http://pawelklarecki.blogspot.com/2011/06/fotoferia-international-exhibition-2011.html

 

http://bogaczyk.wordpress.com/2011/09/28/fotoferia-international-exhibition-2011/

http://bartekzaborowski.com/fotoferia_wystawa_2011/index.html

http://www.gok.ustronie-morskie.pl/fotoferia-international-exhibition-2011,83,l1.html

http://www.purpose.com.pl/aktualnosci/news-sztuka__fotoferia_international_exhibition_2011_w_centrum_sztuki_moscice.html

http://www.gokporaj.pl/aktualnosci/182

http://blog.adrianblachut.com/2011/07/international-exhibition-fotoferia-2011.html

http://www.foto.com.pl/konkursy-inne/ostatnio-ko/2118-fotoferia-international-exhibition-2011

http://miasto.kolobrzeg.eu/index.php?view=details&id=830%3Afotoferia-international-exhibition-2011&option=com_eventlist&Itemid=239

 

W kolejnym międzynarodowym konkursie Polish International Exhibition organizowanym przez nasz Portal udział wzięło 403 Autorów z 49 krajów, którzy nadesłali 4515 prac. Jurorzy konkursu zaakceptowali 1886 prac do galerii online oraz do prezentacji, która będzie nagrana na DVD i wysłana do każdego Uczestnika.

http://www.fotoferia.pl/index.php?pg=salon&s=FFIEPOLISH,wyniki_konkursu&lang=pl&pgnr=0

Sekcja open kolor z 1354 zaakceptowano 657 prac 

Sekcja monochrome z 1208 zaakceptowano 658 prac 

Sekcja natura z 861 zaakceptowano 209 prac 

Sekcja portret z 1092 zaakceptowano 362 prac 

Co roku organizowane były międzynarodowe konkursy fotograficzne. W tej chwili prowadzimy konkurs pod patronatem FIAP, PSA i Fotoklubu RP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


This page was created in 0.028205871582031 seconds