2011-03-02 20:12:56
Autorze, ja też zgadzam się z analizą. Fotosc chciał powiedzieć, że powinieneś unikać białego tła, czy to śnieg czy to niebo - nie ma znaczenia, białe zawsze daje po oczach i tym samym zatraca się postrzeganie najdelikatniejszych szczegółów w ptaszku. Światełko słabe, nie ma o czym dyskutować. Perspektywa wygląda na niską, może i faktycznie aparat miałeś ustawiony w płaszczyźnie z sikorą ale ona sama zepsuła tą perspektywę.
Sugerujesz, że koncepcja zdjęcia pwstałą w wyobraźni a potem chciałeś tą wizję przedstawić w fotografii - wydaje mi się, że ta fotografia to szczęśliwy traf a potem wymyśliłeś tytuł i chyba też niezbyt trafnie.
Twój tytuł pasowałby do fotografii na tej stronie: http://www.marcinrejment.pl/pozostale/pozostale.php?gdzie=pozostale_opisy_sikory#tekst
2010-12-03 21:49:21
Przewracające się budynki do środka. Najczęściej spotykana wada w fotografii architektury. Idealnie byłoby do tego celu używać optyki z funkcją shift, która świetnie koryguje wadę lub o ile to możliwe, używać możliwie najdłuższych ogniskowych aby już na wstępie zminimalizować wadę, którą potem poddajemy korekcie w programie graficznym.
Przeszkadzają mi przepalenia na samym dole kadru. Zbyt wiele mocnego światła i praktycznie przepalona uliczka na środku. Lampy w koronach drzew, też nie wyglądają zbyt dobrze. Jak można byłoby to poprawić. Poprzez wielokrotne naświetlanie kadru z pomiarem światła na dole a potem na górze a potem odpowiednie łączenie w programie graficznym lub poprzez zastosowanie połówki neutralnie szarej, Lub do pewnego stopnia manipulacją światłami na etapie obróbki RAWu.
Kolorystyka jest bardzo ładna i przyjemna w odbiorze.
Taka to moja skromna opinia :)
Autorze, ja też zgadzam się z analizą. Fotosc chciał powiedzieć, że powinieneś unikać białego tła, czy to śnieg czy to niebo - nie ma znaczenia, białe zawsze daje po oczach i tym samym zatraca się postrzeganie najdelikatniejszych szczegółów w ptaszku. Światełko słabe, nie ma o czym dyskutować. Perspektywa wygląda na niską, może i faktycznie aparat miałeś ustawiony w płaszczyźnie z sikorą ale ona sama zepsuła tą perspektywę. Sugerujesz, że koncepcja zdjęcia pwstałą w wyobraźni a potem chciałeś tą wizję przedstawić w fotografii - wydaje mi się, że ta fotografia to szczęśliwy traf a potem wymyśliłeś tytuł i chyba też niezbyt trafnie. Twój tytuł pasowałby do fotografii na tej stronie: http://www.marcinrejment.pl/pozostale/pozostale.php?gdzie=pozostale_opisy_sikory#tekst
Przewracające się budynki do środka. Najczęściej spotykana wada w fotografii architektury. Idealnie byłoby do tego celu używać optyki z funkcją shift, która świetnie koryguje wadę lub o ile to możliwe, używać możliwie najdłuższych ogniskowych aby już na wstępie zminimalizować wadę, którą potem poddajemy korekcie w programie graficznym. Przeszkadzają mi przepalenia na samym dole kadru. Zbyt wiele mocnego światła i praktycznie przepalona uliczka na środku. Lampy w koronach drzew, też nie wyglądają zbyt dobrze. Jak można byłoby to poprawić. Poprzez wielokrotne naświetlanie kadru z pomiarem światła na dole a potem na górze a potem odpowiednie łączenie w programie graficznym lub poprzez zastosowanie połówki neutralnie szarej, Lub do pewnego stopnia manipulacją światłami na etapie obróbki RAWu. Kolorystyka jest bardzo ładna i przyjemna w odbiorze. Taka to moja skromna opinia :)