avatar_406 marcinkesek


2020-09-22 19:42:52
Bardzo przytłoczona prawa część kadru przez tą balę z sianem.. Oglądając to zdjęcie widz ma wrażenie jakby tą balę jelonek/łania miał na grzbiecie.. Dodatkowo zdjęcie jak kliknie się na pełny ekran jest strasznie nienaturalnie odszumione przez co bardziej wygląda jak grafika aniżeli fotografia.. Kadrowo więc zdjęcie pozostawia wiele do życzenia.. Gdyby tak chociaż sekundkę poczekać to jakoś by się w kadrze broniło, ale tutaj muszę być na nie.. Bez urazy autorze :)


2020-08-13 14:28:55
Za dużo jest lewej strony, bo nic tam się nie dzieje.. Wzrok lata po kadrze w dziwny sposób i nie idzie od razu w kierunku głównego motywu.. W kwadracie byłoby lepiej, ale na pewno zrobiłoby się za ciasno wtedy nad drzewami.. Myślę, że albo prze kadrowanie lekko w prawo (o ile było miejsce i po prawej nie był zaburzony kadr jakimś elementem, albo inne proporcje (np. 4x3 lub 5x4 z pokazaniem prawej strony i pozbyciu się lewej, nie wiele wnoszącej) zrobiłyby lepszą robotę dla tej fotografii :)


2012-05-23 08:22:24
technicznie bez zarzutu.. jednak mz kompozycyjnie mogło być trochę lepiej.. pierwsze co mi się narzuca aby napisać odnośnie tej pracy to strasznie ciężka wydaje mi się lewa strona (ten wielki kamol) względem całej reszty.. te kamienie z pierwszego planu mz też mogły być kadrowane inaczej nieco,aby ich nie przycinać (o ile to było możliwe).. podział kadru może być, ale nad tym pierwszym planem bym popracował.. niebo dopisało,światełko również.. tym razem bez głosu dlatego czekam na kolejny kadr z tego miejsca :)


2012-04-25 21:48:37
no to ja się Jarek wypowiem krótko.. :) na innych portalach może za bardzo głąszczą niektóre prace.. ;) Uważam,że oczy oglądającego zamiast skupić wzrok na kolejnych planach to tak jakby zatrzymują się na tym pierwszym przez tą moim zdaniem żrącą jasność,a tam naprawdę nie ma nic ciekawego co było warte pokazania w tym przypadku.. uważam pierwszy plan za zupełnie zbędny.. wzrok ma podąrzać w głąb kadru, a tak w moim przypadku nie jest.. oczywiście nie piszę tego złośliwie gdyż dobrze wiesz,że uwielbiam Twoje Toskańskie klimaty,ale dodam,że jest chyba pierwszym,które mi nie podchodzi do końca jeśli chodzi o kadrowanie..


2012-04-20 15:38:52
Przeczytałem wszystko co było poniżej prócz niektórych komentarzy,które zostały usunięte.. Wg. mnie fotografia ta ma bardzo mocny przekaz patrząc chociażby na ilośc komentarzy i ostrą na jej temat dyskusje i już to prowadzi do tego,że fotografia staje się ciekawa.. Myślę,że autor dokładnie wiedział co chciał pokazać na zdjęciu i mz udało mu się to bardzo dobrze.. Zgodzę się też z dzikie wino odnośnie opisu.. Gdyby go nie było to większość z nas pewnie nie zrozumiałaby dokłądnego sensu tej pracy i tu opis wiele mówi.. Gdyby autor pokazał Kliczko to mielibyśmy milionowe zdjęcie Kliczki nie wyróżniające się niczym specjalnym..autor jednak pokazał nam to czego na codzien zobaczyć nie możemy jeśli chodzi o fotografię bokserską i pokazał nam pracę pełną(moim zdaniem) emocji, a przy okazji kawał historii tego sportu..


2012-04-14 09:23:44
po pierwsze to brak ciekawego światła od razu zabił to zdjęcie.. potencjał miejsca jest bardzo duży moim zdaniem.. jeżeli o złotej godzinie światło jest boczne to wtedy bym na pewno na Twoim miejscu autorze wrócił w to miejce jak zacznie się zielenić (o ile masz taką możliwość) i kadrować ciaśniej,ale nie szerokim szkłem,a większą ogniskową(np. 120) tak aby drzewa nakładały się na siebie w jednej linii,która zmierza w głąb kadru. Dodatkowo można by było wtedy zmniejszyć wysokość aparatu,aby wizualnie kadr był mocniejszy w tym przypadku.. wyobrażam sobie tą scieżkę o poranku przy delikatnej mgiełce i przebijających się przez liście drzew złote promienie światła..


2012-03-01 00:41:30
a ja tam rozumiem całkowicie zamysł autora.. czasem warto zajrzeć w biografie osoby,która jest głównym elementem zdjęcia i spróbować dzięki biografii spróbować zrozumieć sens samej pracy.. dla mnie w tym ujęcie najważniejsza jest nie jego jakość,a raczej przekaż tej fotografi.. poza tym kadr i perspektywa nie jest zła,poza tym jakościowo też nie jest źle.. PUBLIKUJ


2011-12-29 17:27:12
samo miejsce z potencjałem jednak brak mi tu ładu i składu.. wieza zasłonięta przez drzewo,sam kościółek niezbyt ciekawie wygląda w centrum kadru,poza tym pierwszy plan zbedny w tym przypadku,tzn. moim zdaniem za dużo w tym przypadku dołu.. niewiem jak to wyglądało na miejscu,ale próbowałbym lekko w lewo żeby przynajmniej nie zakrywać drzewem głównej wieży..


2011-05-28 23:42:11
przepalen nie widze,ale swiatlo zdecydowanie za ostre na taki krajobraz-to pierwsza sprawa.. po drugie poszukalbym pierwszego planu,czegos co bardziej przyciagnie uwage i wprowadzi widza w glab kadru,bo za duzo tutaj wszystkiego.. i te czarne miejsca w kadrze jakos gryza sie z reszta..


2010-12-13 16:36:38
moim zdaniem rpzede wszystkim szarosci sa bardzo mdle.. poza tym pora dnia,zakladam ze nie jest to poranek ani zachod,wiec swiatlo nie jest najlepsze tym bardziej,ze na niebie niewiele sie dzieje-jest nijakie.. osobiscie sprobowalbym o ile to mozliwe wrocic w to miejsce wczesnym rankiem lub przed zachodem Slonca na cieplejsze swiatlo.. Nastepnie szukalbym innego kadru.. w oddali widze ciekawsze drzewa,a na ziemi linie,ktore mozna byloby wkomponowac w kadr w taki sposob,aby widza wprowadzaly w glab tegoz kadru.. wiem,ze latwo sie to mowi nie bedac tam w danym momencie,ale jesli jest mozliwosc ponownego wybrania sie w to miejsce to sprobowalbym innego rozwiazania jesli chodzi o kompozycje.. na etapie obrobki po skonwertowaniu zdjecia do szarosci probowalbym kontrast zwiekszyc "krzywymi"..


2010-12-12 12:01:00
moim zdaniem ciekawiej byloby pokazac cale skupisko łódek po prawej wraz z odbiciem od tafly wody i pozbyc sie lewej strony.. jesli lodek po prawej bylo wiecej to najciekawiej byloby kadrowac do kwadratu.. lewa strona wg. mnie zbedna jest..


2010-11-26 15:10:41
fotografia ta do mnie przemawia,bo widać w niej emocje,a przynajmniej ja oglądając czuje emocje. bardzo przemawia do mnei tonacja tej fotografii i wyraz twarzy modelki,jednak jest jedna rzecz,której w moim osobistym odczuciu tutaj brakuje,a mianowice troche więcej prawej strony,bo lewy łokiec aż sie sciska do krawędzi zdjęcia co troche przeszkadza,a także sukienka też jest nieco przycięta. Poza tym jestem bardzo an TAK jeśli chodzi o to zdjęcie.


2010-11-25 18:27:22
fotografia ta napewno przykuwa wzrok,ale moim zdaniem nie do konca trafna rzecza byl podzial kadru,a mianowice probowalbym nieco obnizyc perspektywe,aby ziemi bylo troche mniej,a nieba ciut wiecej.. poza tym jak na ta pore dnia(zachód) kolor sniegu na pierwszym planie jest jak dla mnie zbyt bialy.. zreszta w okolicach horyzontu widac cieplejszy,bardziej naturalny jak na ta pore dnia kolor sniegu.. poza tym sie podoba ta praca