Portal Fotoferia został zaktualizowany! Aby wszystko działało poprawnie,
musisz wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.
✨ Nowości w Fotoferia.pl
🎉 Już dostępne:
-
💬 Nowy panel boczny z czatem
Czat dostępny w prawym panelu bocznym - możesz pisać zarówno w panelu, jak i na dedykowanej stronie czatu. Wiadomości synchronizują się automatycznie!
-
🖼️ Nowy widok galerii
Całkowicie odświeżony interfejs galerii ze zdjęciami - bardziej nowoczesny i intuicyjny.
-
🎨 Nowe interfejsy i miniatury
Przeprojektowany wygląd miniatur, paneli i elementów interfejsu z lepszą czytelną typografią.
-
👤 Portfolio - nowe ustawienia
Zaktualizowana strona portfolio z nowymi opcjami personalizacji i lepszą organizacją treści.
-
📊 Nowe statystyki
Zaktualizowany system statystyk w portfolio i górnym pasku z nowymi wskaźnikami aktywności.
-
🏆 TOP użytkownicy wszech czasów
W statystykach miesięcznych dodano sekcję "TOP 10 Najaktywniejszych użytkowników" z rankingiem all-time.
-
📧 Nowy system powiadomień
Ulepszone powiadomienia e-mail wraz z automatycznym publikowaniem zdjęć na Facebooku.
-
✂️ Nowe kadrowanie
Zaktualizowany system kadrowania zdjęć przy przesyłaniu - łatwiejszy i bardziej precyzyjny.
-
⚡ Optymalizacje i poprawki
Wiele poprawek technicznych, optymalizacji wydajności i naprawionych błędów.
🚀 W przygotowaniu / Wkrótce:
-
☀️ Jasny motyw — trwają prace nad jasną wersją skórki portalu
-
💰 Sprzedaż zdjęć — możliwość sprzedaży swoich fotografii, planowane kolekcje
-
📝 Własne portfolio WordPress + blog — własna strona portfolio z blogiem, wpisy będą wyświetlane na Fotoferia.pl
🌐 Chrome / Edge / Brave
- Naciśnij Ctrl + Shift + Del
- Wybierz "Obrazy i pliki w pamięci podręcznej"
- Kliknij "Wyczyść dane"
LUB po prostu naciśnij Ctrl + Shift + R
🦊 Firefox
- Naciśnij Ctrl + Shift + Del
- Wybierz "Pamięć podręczna"
- Kliknij "Wyczyść teraz"
LUB po prostu naciśnij Ctrl + Shift + R
🍎 Safari (Mac)
- Naciśnij ⌘ Cmd + ⌥ Option + E
- Lub: Safari → Preferencje → Zaawansowane → Pokaż menu Deweloper
- Następnie: Deweloper → Wyczyść pamięć podręczną
💡 Najszybsza metoda:
Naciśnij Ctrl + Shift + R (Windows/Linux)
lub ⌘ Cmd + Shift + R (Mac)
Czym to wytłumaczyć?
Takie sytuacje każa sie powaznie zastanowić nad sensem bycia tutaj...
Po prostu nijak się to wszystko ma do deklaracji z Waszej strony.
Przykre to po prostu.
stan głosowania 17:12
liczba punktów: 15
Próg galerii niskiej: 20 pkt
czyli zabrakło 5 punktów.
Dział funkcjonujący na zasadzie poczekalni, zdjęcia są dodawane anonimowo bez możliwości ich oceniania. Użytkownicy (z wyjątkiem debiutantów) decydują czy zdjęcia mogą zostać opublikowane w Galerii Niskiej poprzez głosowanie. 40 różnych użytkowników decyduje o przejściu zdjęcia do Galerii Niskiej lub Ciemni a moc ich głosów zależy od statusu głosującego użytkownika:
- art 3 punkty
- pro 2 punkty
- fotograf 1 punkt
- amator 0.5
Głosowanie na TAK to punkty dodatnie a na NIE publikuj to punkty ujemne. Po oddaniu głosów przez 40 użytkowników zdjęcie przechodzi do GN (suma powyżej zera) lub Ciemni (suma poniżej zera). Jeśli zdjęcie wcześniej osiągnie 40 punktów to przechodzi do GN, jeśli -25 to do Ciemni. Jeżeli zdjęcie jest na (-) po oddaniu 20 głosów przechodzi do Ciemni, jeżeli na (+) głosowanie odbywa się dalej. Przebieg głosowania widoczny jest dla wszystkich użytkowników po oddaniu głosu a Autor zdjęcia ma podgląd na to jak przebiega głosowanie. W przypadku zdjęć o rażąco niskim poziomie lub takich, których publikacja narusza któryś z punktów Regulaminu Portalu Zespół Fotoferii może zadecydować o przesunięciu zdjecia do Ciemni bez głosowania lub usunięciu zdjęcia z galerii. Jeżeli głosowanie nie jest ukończone po 3 dniach od momentu publikacji zdjęcia, zostaje ono przesunięte przez Zespół Portalu do GN/Ciemni bez względu na głosowanie. W takim przypadku zdjęcia trafiają do GN, jeżeli osiągnęły minimum 20 punktów, w przeciwnym razie do Ciemni.
Dobra, bo zaczynam się ocierać o spiskowe teorie, których to sam jestem zarówno wrogiem jak i przesmiewcą. Niemniej jednak wnioski nasuwają się i takie, że nie bardzo widzę sens oddawania jakiegokolwiek głosu na prace innych Autorów, skoro to wszystko i tak o kant du...y potłuc.
Dobranoc Państwu.
Tylko nie bardzo wiem, po co mieliby to robić, bo nawet bez tych hipotetycznych zabiegów, w wyniku głosowania zdjęcie miałoby 18 punktów - czyli wciąż za mało na GN.
Czasem myślę, że wspaniałą umiejętnością jest zdolność powiedzenia krótkiego "przepraszam", jeśli postawione zarzuty okazały się bezpodstawne. Tyleż wspaniałą, co rzadką.
Dobrej nocy.
http://www.fotoferia.pl/files/stanglosowania.jpg
godz 0:21:42 17 tak 12 nie procentowo 15
Prozę o rozwikłanie tej zagadki.
Pomijam telefony moderatora:) Będąc już tu parę ładnych lat można zaobserwowac co sie dzieje na ostatniej stronie inferii-wyżej o tym wspominam.
A z przepraszam nie mam żadnego problemu. Tylko że na razie również powodu.
Wzajemnie Dobrej nocy.
a) 18 pkt, 43%
b) 15 pkt, 38%
Awans zaś następuje na podstawie punktów, nie procentów - patrz Regulamin Portalu.
Inna sprawa to to, czes regulaminu mówiąca o przeliczaniu głosów na procenty punkty i co tam jeszcze stopniem zawiłosci dorównuje przepisom niektórych zawodów sportowych. Np. skoki narciarskie, czy ostatnie zasady awansu siatkarzy na IO.
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
Jak na portal relaksacyjny, Fotoferia jest faktycznie dość skomplikowaną materią...
W skrócie punkty to suma głosów przemnożonych przez wagi:
ART na TAK +3, ART na NIE -3
PRO na TAK +2, PRO na NIE -2
Fotograf na TAK +1, Fotograf na NIE -1
Amator na TAK +0.5, Amator na NIE -0.5
Procenty to aktualna liczna punktów w odniesieniu do progu:
Dla GN +40 punktów czyli N/40*100%, gdzie N to aktualna liczba punktów, jeżeli ta jest większa od zera
Dla Ciemni -25 punktów czyli N/25*100%, gdzie N to aktualna liczba punktów, jeżeli ta jest mniejsza od zera
Jeżeli głosowanie przebiega sprawnie, to automat przenosi zdjęcie do GN, jeżeli to osiągnie minimum 40 punktów lub do Ciemni, jeżeli wynik spadnie do -25 punktów.
Jeżeli głosowanie utknie w martwym punkcie, to po 3 lub 4 dniach leżenia w Inferii dyżurny moderator przenosi zdjęcie swoim służbowym palcem, jeżeli fotografia osiągnęła minimum +20 punktów - trafi do GN, jeżeli mniej niż +20 punktów - do Ciemni. Ta ostatnia formuła to właśnie Twój przypadek.
**I stała się jasność!**